افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : تحلیلی, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 24 فوریه , 2017 لینک کوتاه خبر :

رژیم آل خلیفه؛ مروّج بی عدالتی ها در بحرین!

آل خلیفه

به راپور منامه پست، محدودیت ها در زمینه آزادی و لغو تابعیت بیش از 80 نفر از باشنده گان بحرینی از سوی رژیم آل خلیفه شدت یافته است.

سازمان عفو بین الملل تصریح کرد: مقامات بحرینی محدودیت ها علیه آزادی بیان، تشکیل احزاب و تجمع های مسالمت آمیز را سخت تر، شماری از مدافعان حقوق بشری را بازداشت و اتهاماتی متوجه آنها و یا اشخاص دیگری را ممنوع الخروج کرده اند، همانطور که جمعیت وفاق ملی اسلامی، مهمترین حزب مخالف آل خلیفه را منحل و تابعیت بیش از 80 باشنده بحرین را لغو و چهار نفر را به طور خودسرانه تبعید کردند.

عفو بین الملل در راپور سالیانه خود در سال 2016 خاطرنشان کرد: این سازمان به اخبار جدیدی از موارد شکنجه، بدرفتاری و دیگر محاکمه های ناعادلانه در بحرین دست یافته که تبعیض و بی عدالتی علیه زنان در قانون و واقعیت کنونی از آن جمله است.

به گفته این سازمان، برخلاف اینکه سکرتریت کل شکایات در وزارت امور داخله و واحد ویژه تحقیق و تفحص در مدعی العمومی به تحقیقات خود در زمینه موارد نقض حقوق بشر توسط نیروهای امنیتی ادامه می دهند اما همچنان روند معافیت از مجازات (نیروهای امنیتی) بطوری گسترده ادامه دارد.
تاکنون تعدادی از نیروهای امنیتی جوان برای محاکمه احضار شده اند اما از محاکمه افسران عالی رتبه خبری در دست نیست.

سازمان عفو بین الملل در پایان افزود: در طول سال، حکومت بحرین به نماینده گان سازمان های بین المللی حقوق بشر از جمله سازمان عفو بین الملل اجازه بازدید از بحرین را نداده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار