افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : تحلیلی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 15 ژانویه , 2017 لینک کوتاه خبر :

رسوایی اقدامات صهیونیست ها برای تضعیف تمامیت دموکراسی انگلیس!

جرمی کوربین

شبکه قطری الجزیره از وجود یک لابی زیرزمینی رژیم صهیونیستی در انگلیس برای توطیه علیه سیاستمداران ضد اسراییلی در این کشور پرده برداشت…

 

شبکه قطری الجزیره پیشتر راپور داده بود نتایج تحقیقات مخفیانه این شبکه خبری در طول 6 ماه گذشته از وجود یک لابی زیرزمینی رژیم صهیونیستی در انگلیس برای توطیه علیه سیاستمداران ضد اسراییلی در این کشور پرده برمی‌دارد.

 

یک خبرنگار مخفی الجزیره با اسم مستعار رابین در طول 6 ماه گذشته با اعضای این شبکه لابی‌گری در بریتانیا ملاقات کرده است. این شبکه لابی با واسطه سفارت رژیم صهیونیستی در لندن از حمایت شدید کابینه بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر این رژیم برخوردارند.

 

رابین در این ملاقات‌ها خود را من‌حیث یک فعال پوهنتونی با احساسات اسراییل‌دوستانه شدید و در تلاش برای مبارزه با جنبش تحریم اسراییل معرفی کرده است.

 

این تحقیق، یافته‌های بی‌شماری دارد، اما الجزیره، از اولین مورد آن رونمایی کرده است که بر اساس آن، یک دیپلومات صهیونیست در تلاش برای تخریب سیاستمداران ارشد انگلیسی با نگرش‌های ضد اسراییلی است.

 

جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر انگلیس، در نامه‌ای به ترزا می، نخست‌وزیر این کشور، تحقیق رسمی درباره رسوایی لابی‌ رژیم صهیونیستی برای نفوذ در میان سیاستمداران را خواستارشد.

 

جرمی کوربین در این نامه با هشدار درباره توطیه‌های یک دیپلومات سفارت رژیم اسراییل برای برکنار کردن مقام‌های ارشد دولت انگلیس تصریح کرد که صهیونیست ها در تلاش برای تضعیف تمامیت دموکراسی هستند.

 

نماینده پارلمان انگلیس در ادامه نامه خود به ترزا می می نویسد: با توجه فلم نشر شده، پیداست که یکی از کارمندان سفارت اسراییل چگونه با آبرو و وجهه وزیر کابینه و دیگر سیاستمداران بازی می کند، سیاستمدارانی که به علت دیدگاههایشان در مورد خاورمیانه مشهورند.

 

وی افزود: بسیاری از اعضای پارلمان و همچنین عموم مردم در این باره به شدت نگرانند چراکه آن را دلیلی در جهت تلاش برای تضعیف تمامیت دموکراسی ما می دانند.

 

کوربین گفت: از اظهارات وزیر امور خارجه با این مضمون که دوسیه این موضوع بسته شده نگران شدم، چرا که این موضوع با امنیت ملی گره خورده است. بنابراین از شما می خواهم که با این موضوع بر این اساس (امنیت ملی) برخورد شود.

 

گفتنی است، یک دیپلومات صهیونیست و شاغل در سفارت رژیم اشغالگر در لندن به دنبال راه‌اندازی گروه‌های حامی این رژیم در میان اعضای حزب کارگر انگلیس و کنار زدن رهبر ضد اسراییلی این حزب بود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار