افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : تحلیلی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 13 می , 2017 لینک کوتاه خبر :

دیدارخطرناک ترین ها درعربستان!

ترمپ و بن سلمان

روزنامه انگلیسی ایندیپندنت نوشت: ترمپ و شاهزاده محمد بن سلمان خطرناک‌ترین مردان جهان هستند که قرار است هفته بعد با یکدیگر دیدار کنند!

ایندیپندنت می‌نویسد: بسیاری از مردم دونالد ترمپ را خطرناک‌ترین مرد روی کره خاکی می‌دانند اما او هفته آینده برای یک سفر سه روزه عازم عربستان خواهد شد، جایی که قرار است با مردی دیدار کند که از حیث ایجاد بی‌ثباتی، با فاصله‌ای نزدیک در جایگاه دوم قرار دارد.

در ادامه این راپور آمده است: این مرد، محمد بن سلمان، جانشین ولیعهد عربستان است که 31 سال دارد و از آنجا که پدرش ملک سلمان به خاطر سن بالا ناتوان شده است من‌حیث حاکم غیررسمی عربستان شناخته می‌شود.

ایندیپندنت، نوشته که محمد بن سلمان در فاصله کوتاهی پس از روی کار آمدن نقش عربستان را در سوریه افزایش داد و باعث شد که روسیه هم در این کشور اقدام به مداخله نظامی بکند. او همچنین آغازگر جنگی در یمن بود که 17 ملیون نفر را در آستانه قحطی قرار داده است.

این راپور می‌افزاید: این نقایص وی را با نقایص ترمپ ترکیب کنید. او هم درباره تبعات اقداماتی که انجام می‌دهد تا همین اندازه بی‌پروا یا جاهل است.

محمد بن سلمان که وزیر دفاع هم هست، به نوشته ایندیپندنت، مردی نیست که از اشتباهات گذشته‌اش درس بگیرد و یا حتی متوجه شود که آن اشتباهات را انجام داده است.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار