افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : تحلیلی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 25 مارس , 2017 لینک کوتاه خبر :

دشمنان دیروز؛ متحدان امروز

بشار الجعفری گفت: اوامر رؤسای گروه های تروریستی برای متحد شدن زیر بیرق جبهه النصره باعث شده است که دشمنان دیروز به متحدان امروز تبدیل شوند.

رییس هیأت دولت سوریه روز گذشته بعد از نشست با جدی میستورا فرستاده سازمان ملل در سوریه در کنفرانس خبری اشتراک کرد.

الجعفری در آغاز سخنانش با اشاره به اینکه گفتگوهایش با جدی میستورا حول محور مبارزه با تروریزم با تمرکز بر عملیات تروریستی در حومه دمشق و حماه بوده است، افزود: حملات گروه های تروریستی همواره هم زمان با پلان های حل بحران سوریه هم زمان هستند. تروریست ها امروز به تنها شفاخانه سَرَک فارس الخوری در دمشق تیراندازی کردند. انفجارهای دمشق قبل از نشست ژنیف تعدادی از بیگناهان را قربانی کرد.

وی با اشاره به تغییرات اخیر در گروه های تروریستی خاطرنشان کرد: امروز افراد مرتبط با جبهه النصره برای آن که در دسته بندی جزو تروریست ها قرار نگیرند نام خود را تغییر می دهند. اوامر رؤسای گروه های تروریستی برای متحد شدن زیر بیرق جبهه النصره باعث شده است که دشمنان دیروز به متحدان امروز تبدیل شوند.

وی در اشاره به نقش سایر کشورها در بحران سوریه افزود: گروه های تروریستی شرق دمشق تحت امر سازمان استخبارات ترکیه قرار دارند. او افزود: ترکیه، قطر، عربستان، فرانسه و اسراییل از تروریزم در سوریه حمایت می کنند.

الجعفری همچنین گفت روسیه بیانیه های مطبوعاتی برای محکومیت حمله به سوریه صادر کرد و ابرقدرت ها به این اقدام اعتراض کردند.

او افزود: دور پنجم گفت‌و گوهای ژنیف با شدت یافتن عملیات جبهة النصره و گروههای زیر مجموعه آن همراه شده است.

بشار الجعفری ادامه داد: برخی کشورهای عربی خلیج فارس از جبهة النصره حمایت می‌کنند و جیش النصر که در ولایت حماه می‌‌جنگد نیز از سوی ترکیه حمایت می‌شود.

رییس هیأت دولت سوریه افزود: به جدی میستورا گفتم که هیأت معارضان اعزامی از ریاض حملات به دمشق و حماه را تأیید می‌کنند.

این دیپلومات ارشد سوری تأکید کرد: حضور گروههای تروریستی تحت بیرق جبهة النصره، نقض آشکار آتش بس محسوب می‌شود و جبهة النصره دائما در حال تغییر نام خود است تا دیگر گروههای تروریستی نیز بتوانند به آن پیوسته و از قطعنامه‌های شورای امنیت فرار کنند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار