- خبرگزاری افغان تلکس - https://www.afghantelex.com -

دستِ هالندی ها به خون هزاران مسلمان آلوده است!

 

روز گذشته رییس جمهور ترکیه گفت: هالند را به دست داشتن در قتل عام مسلمان سربرنیتسا می‌شناسیم و نیازی نیست به آنکارا درس تمدن بدهند!

 

در ادامۀ تنش های لفظی میان ترکیه و هالند، رجب طیب اردوغان رییس جمهور ترکیه تأکید کرد دست هالندی ها به خون هزاران مسلمانی که در سربرنیتسا کشته شدند، آلوده است.

 

 

اردوغان طی سخنرانی در جمع جامعه طبی ترکیه با بیان اینکه درک هالند از تمدن و اخلاق را با همکاری این کشور در قتل عام هشت هزار بوسنیایی می‌شناسند، تاکید کرد: ما می‌دانیم آنها چه ذات فاسدی دارند.

 

وی ضمن متهم کردن اتحادیه اروپا به نگران بودن از افزایش جمعیت اتباع ترکیه در کشورهای خود، افزود آنهایی که راهزنی هالندی‌ها را حمایت می‌کنند، شرف خود را از دست داده و آنگیلا مرکل (صدراعظم جرمنی)‌ نیز از این قاعده مستثنی نیست.

 

رییس جمهور ترکیه ادامه داد: هالند روز شنبه با نشان دادن تروریزم دولتی، به اتحادیه اروپا ضربه بزرگی زد؛ اتحادیه‌ای که دیگر نهاد قانونی و آزادی نیست. اقدامات هالند با عذرخواهی قابل اغماز نیست و آنها را مسئول کارشان می‌کنیم.

 

به نوشته روزنامه دیلی صاباح اردوغان مدعی شد مرکل مانند پولیس هالند که از سگ و اسب برای حمله به معترضان ترک استفاده کرد، به ترکیه حمله می‌کند.

 

وی نسبت به آینده اتحادیه اروپا ابراز نگرانی کرده و به آنها هشدار داد مراقب خود باشند زیرا برخی کشورهای اروپا گروگان احزاب فاشیست و نژادپرست شده‌اند.