افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : تحلیلی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 24 آوریل , 2017 لینک کوتاه خبر :

خط و نشان کشیدن کوریای شمالی و امریکا علیه همدیگر

کوریای شمالی

به راپور رویترز، کوریای شمالی اعلام کرد که حاضر است برای نشان دادن قدرت نظامی اش، به ناو طیاره بر امریکایی حمله کند!
این در حالی است که ناو طیاره بر کارل وینسون به همراه 2 فروند ناوشکن جاپانی در حال انجام مانور مشترک در بحیره آرام است.

دونالد ترمپ رییس جمهور امریکا به ناوگروه ضربت به رهبری ناو کارل وینسون دستور داده است تا به سوی آب های شبه جزیره کوریا حرکت کند. نگرانی ها نسبت به پروگرام های راکتی و هسته‌ای کوریای شمالی بار دیگر موجب تشدید تنش در منطقه شده است.

دونالد ترمپ رییس جمهور امریکا موضع سختگیرانه‌ای را در قبال کوریای شمالی اتخاذ کرده و تاکید نموده که حاضر است بدون کمک چین مساله هسته‌ای و راکتی کوریای شمالی را حل و فصل کند.

مایک پنس معاون رییس جمهور امریکا نیز روز شنبه در سخنانی تاکید کرد: ناو طیاره بر کارل وینسون طی روزهای آینده به شبه جزیره کوریا خواهد رسید.

روزنامه رودونگ سینمون ارگان حزب کارگران کوریای شمالی با نشر مطلبی نوشت: نیروهای انقلابی ما آماده غرق کردن ناوطیاره بر هسته ای امریکا با یک حمله ساده هستند. اردوی ما برای نشان دادن قدرت واقعی خود آماده است.

کوریای شمالی سه شنبه قصد دارد مراسم هشتاد و پنجمین سالگرد تاسیس اردوی این کشور را برگزار کند. کوریای شمالی تاکنون 5 آزمایش اتمی انجام داده که 2 مورد آن سال گذشته به وقوع پیوسته است. کوریای شمالی به دنبال تلاش برای تولید راکت های دوربرد با قابلیت حمله به خاک امریکا است.

کوریای شمالی طی ماه های اخیر بارها آزمایش های راکتی انجام داده که ظاهرا مغایر با قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل بوده است.

کوریای شمالی اعلام کرده است که پروگرام هسته ای اش تنها برای دفاع از خود می باشد و نسبت به حمله اتمی به امریکا برای پاسخگویی به هرگونه اقدام تجاوزکارانه هشدار داده است.

برخی نماینده گان حزب حاکم جاپان نیز از شینزو آبه نخست وزیر خواسته اند تا به تسلیحات اتمی برای حمله به نیروهای راکتی کوریای شمالی دست یابد پیش از آنکه کوریای شمالی خاک این کشور را هدف قرار دهد.

جیمز ماتیس وزیر دفاع امریکا جمعه در سخنانی در یک کنفرانس خبری در تل آویو تاکید کرد: بیانیه ها و اظهارات اخیر مقام های کوریای شمالی تحریک آمیز است ولی این مساله اثبات شده است که این بیانیه ها توخالی بوده و قابل اعتماد نیست.

وی در ادامه تصریح کرد: در خصوص اظهارات اخیر مقام های کوریای شمالی، فکر می کنم بارها این سخنان را شنیده ایم ، صداقت و درستی این بیانیه ها و اظهارات ثابت نشده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار