افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : تحلیلی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 28 فوریه , 2017 لینک کوتاه خبر :

خشونت ها علیه مهاجرین در جرمنی افزایش یافت!

مهاجر

به گفته وزارت امور داخله جرمنی، طی سال گذشته حدود 3500 مورد حمله به پناهنده گان و پناهجویان یعنی دستکم ده حمله طی یک روز ثبت شده است.

به راپور آژانس خبررسانی فرانسه، وزارت امور داخله جرمنی در پاسخ کتبی به سوال پارلمان این کشور، از زخمی شدن بیش از 560 نفر از جمله 43 طفل در این حملات خبرداد.

در این نامه با اشاره به اینکه، کسانی که از کشور خود فرار و از جرمنی درخواست کمک می کنند مستحق سرپناهی امن هستند، آمده است: حکومت جرمنی خشونت را به شدت محکوم می کند.

وزارت امور داخله جرمنی به نقل از آمارهای پولیس این کشور اعلام کرد: در سال گذشته بیش از دو هزار و 545 حمله علیه پناهجویان صورت گرفته و تاکنون در این باره مقایسه ای با سالهای قبل انجام نشده چراکه آمار این نوع حملات به طور جداگانه تنها در سال 2916 در دسترس می باشد.

همچنین در سال گذشته، دستکم 988 پناهگاه مهاجران و پناهجویان هدف حمله و آتش سوزی قرارگرفته که این رقم در مقایسه با سال 2015 که بیش از هزار مورد حمله مشابه ثبت شده، کاهش یافته است. این در حالی است که در سال 2014 تنها 199 مورد حمله به پناهگاه مهاجران راپور شده است.

حملات نئونازی ها به اردوگاه پناهنده گان پس از آن شدت گرفت که جرمنی در سال 2015 در اوج بحران پناهنگان در اروپا، از حدود 890 هزار پناهجو به خاک این کشور استقبال کرد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار