افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : تحلیلی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 30 ژوئن , 2017 لینک کوتاه خبر :

حمله عربستان به یمن هیچ توجیهی ندارد!

شیخ ماهر حمود

شیخ ماهر حمود رییس اتحادیه جهانی علمای مقاومت درباره تجاوز و حملات سعودی ها به مردم بی دفاع یمن بیان داشت: سعودی ها تجاوزی ددمنشانه را علیه یمن انجام داده اند که هیچ نوع توجیه سیاسی و اجتماعی ندارد. علاوه بر اینکه مردم مظلوم یمن از این حملات رنج می برند، مساجد و مکاتب و آثار باستانی نیز بر اثر این حملات سعودی ها مورد آسیب قرار گرفته است. نقش محمد بن سلمان ولیعهد جدید سعودی در این اقدامات روشن است و وی طی سال های اخیر مرتکب اشتباهات بزرگی شده است.رییس اتحادیه جهانی علمای مقاومت در ادامه به مواضع علمای جهان اسلام در قبال تجاوز سعودی ها به یمن اشاره کرد و گفت: متاسفانه بسیاری از علما نمی توانند اعتقادات خود را به زبان آورده و بیان کنند. زیرا آنها به حمایت سعودی ها نیاز دارند. از سوی دیگر در بعد رسانه ای نیز درباره حمله سعودی ها به یمن اقداماتی منفی صورت می گیرد و به دلیل تحریف حقایق موضع گیری ها ساده نیست.

وی در ادامه به تحولات در بحرین پرداخت و در خصوص حرکت مسالمت آمیز مردم این کشور به رهبری شیخ عیسی قاسم اظهار داشت: ما معتقدیم که مردم بحرین خواسته های برحقی دارند که باید به آنها اعطا شود؛ خاصتاً اینکه مردم خواستار تغییر حکومت نیستند. همچنین حرکت مردم مسالمت آمیز و در چوکات است. ما اعتقاد داریم که حکومت بحرین حق مردم و شیخ عیسی قاسم را ناچیز شمرده است.

شیخ ماهر حمود در پایان به عوامل دخیل در فراموشی مسأله فلسطین و لزوم وحدت میان مسلمانان اشاره کرد و افزود: متاسفانه سعودی ها در به فراموشی سپردن مسأله فلسطین نقش جدی دارند و آنها در راستای منافع امریکا فعالیت می کنند؛ تصمیم سعودی ها با راهبرد امریکا در منطقه ارتباط مستقیمی دارد و در جهت امنیت اسراییل است. این موضوع روز به روز در حال افزایش است و ما شاهد عقب نشینی برخی کشورها از مسأله فلسطین علیرغم برخورداری آنها از قدرت های زیاد هستیم.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار