- خبرگزاری افغان تلکس - https://www.afghantelex.com -

حمایت امارات از گروه تروریستی داعش

سخنگوی نیروهای داوطلب مردمی عراق گفت که سخنان شتابزده عبدالله بن زاید نشان می‌دهد که وی از حامیان گروههای مسلح در سوریه و عراق است.

 

به نقل از المسله، «کریم النوری» سخنگوی سازمان نیروهای داوطلب مردمی عراق در واکنش به اظهارات «عبدالله بن زاید» وزیر خارجه امارات درباره این نیروها گفت که اظهارات وزیر خارجه امارات ثابت می‌کند که این کشور از گروه تروریستی داعش حمایت می‌کند.

 

وی افزود: اظهارات وزیر خارجه امارات یک خطای استراتژیک در روابط بین این کشور و عراق است. سخنان شتابزده عبدالله بن زاید نشان می‌دهد که وی از حامیان گروههای مسلح در سوریه و عراق است و از حامیان کلان داعش است.

 

النوری همچنین از وزیر خارجه امارات خواست که به نمایندگی از کشورش از نیروهای داوطلب مردمی عذرخواهی کند.

 

وی گفت مایه تاسف است که وزیر خارجه امارات نادان باشد و نیروهای داوطلب مردمی عراق را که زیر نظر دستگاه امنیتی فعالیت می کند و مورد حمایت نخست‌وزیری است با داعش و النصره مقایسه کند.

 

النوری گفت ما نه تنها برای دفاع از عراق عراق بلکه برای دفاع از کل منطقه و خلیج فارس که از سوی داعش در معرض تهدید قرار گرفته است مبارزه می‌کنیم.

 

پیش از این دفتر حیدر العبادی نخست‌وزیر عراق در بیانیه‌ای اظهارات عبدالله بن زاید وزیر خارجه امارات درباره نیروهای داوطلب مردمی را محکوم کرد.

 

در بیانیه دولت عراق آمده است که نیروهای داوطلب مردمی در کنار نیروهای امنیتی در مقابل جنایتهای گروه تروریستی داعش ایستادند و مناطقی که تروریستها آن را اشغال کرده بودند آزاد کردند. نیروهای داوطلب مردمی همچنین خطر تروریزم را از کشورهای خلیج فارس دور کردند و کشورهای خلیج فارس باید از عراق در مقابل تروریزم حمایت کنند.

 

وزارت خارجه عراق نیز اظهارات وزیرخارجه امارات درباره نیروهای داوطلب مردمی را توهین آشکار به نهادهای امنیتی و نظامی این کشور دانست.

 

“عبدالله بن زاید آل نهیان” وزیر امور خارجه امارات روز جمعه در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با سرگئی لاوروف همتای روسی خود در مسکو مدعی شده بود: “از بین بردن داعش مستلزم از بین بردن الحشد الشعبی در عراق است”.