افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : تحلیلی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 31 دسامبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

حمایتِ عقلانی بازیگر مصری از سوریه

الهام شاهین

بازیگرمصری در برنامه 90 دقیقه شبکه مصری المحور، علت حمایت خود از ارتش و مردم سوریه را بیان کرد.

 

الهام شاهین در یک برنامه زنده تلویزیونی گفت: این بار حلب از چنگ تروریست ها آزاد شد و به آغوش مردم سوریه بازگشت و من و هر انسان عاقلی از آزادی حلب و شکست تروریست‌ها خوشحالیم. آیا انسان عاقلی پیدا می‌شود که با تروریزم مخالف نباشد؟

 

وی افزود: حقیقت آن است که تروریست‌ها بر مناطقی احاطه پیدا کرده‌اند، و ارتش سوریه که در برابر آنها ایستاده، بخشی از ملت سوریه است. ارتش سوریه از ملت سوریه جدا نیست. از هر خانه‌ای، یک نفر عضو ارتش است. برادر و پدر و فرزند هر خانواده سوری در ارتش است. اما طرف مقابل چطور؟! تروریستهای طرف مقابل، از چندین کشور آمده اند و اجیرشده و مزدور هستند. من راپوری در شبکه العربیه دیدم – و فایل آن را نزد خود نگه داشته‌ام- که می گوید: مزدورانی از 35 کشور، با ارتش سوریه می‌جنگند.

 

شاهین ادامه داد: خب من می خواهم از شما بپرسم که آیا اتباع این 35 کشور، از حکومت بشار اسد، ضرر و زیانی دیده‌اند؟!… ببینید..! من نه اسد را می‌شناسم و نه هرگز او را ندیده‌ام، اما با مردم سوریه هستم. ارتش هم از مردم سوریه است. اما جنگجویان مقابل ارتش از کجا آمده اند؟ از قفقاز و مالزی و افغانستان و مصر و قطر و عربستان و خیلی ملیت‌های دیگر..! مردم آن کشورها، از بشار اسد ضرر و زیانی ندیده اند، اما مزدورند و اجیر شده اند و جنگ و کشتار و ویرانی، شغل و حرفۀ آنهاست…

 

وی در ادامه افزود: من من‌حیث زنی از جهان عرب، باید نظرم را بگویم و اعلام می کنم که از نگاه من، بشار اسد کسی است که تلاش می کند کشورش را از چنگ تروریزم نجات دهد… عده ای شب و روز برای اسد دعا می کنند و می گویند: چطور اسد توانسته 6 سال مقاومت کند؟..

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار