- خبرگزاری افغان تلکس - https://www.afghantelex.com -

جزییات مصارف گزاف سفر ملک سلمان به مسکو

ملک سلمان [1]

علاوه بر شخصیت‌های سیاسی و وزیران عربستان سعودی، به تعداد ۱۵۰ سرآشپز نیز در هیئت اعزامی حضور داشتند تا غذاهای باب طبع پادشاه را فراهم کنند.

سفر سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان سعودی به روسیه اگر چه از نقطه نظر سیاسی و دپلوماتیک اهمیت زیادی داشت، اما مصارف این سفر نیز مورد توجه رسانه‌های بین المللی قرار گرفت.

در این سفر نزدیک به یک هزار و پنجصد نفر از جمله ۲۵ شاهزاده، پادشاه عربستان را همراهی می‌کردند. این افراد در دو هوتل بسیار لوکس در مسکو [2] اقامت داشتند.

گفته می‌شود این هوتل‌ها به طور کامل در اختیار هیئت سعودی قرار گرفته بودند و مشتریانی که از قبل اتاق‌های خود را ریزرف کرده بودند نتوانستند در آنجا اقامت داشته باشند. همچنین برخی رسانه‌های محلی می‌گویند که دکور اتاق‌ها با سلیقه عربی تغییر داده شده بود. تنها هزینه اسکان پادشاه سعودی و هیئت همراهش ۳ ملیون دالر تخمین زده شده است.

علاوه بر شخصیت‌های سیاسی و وزیران عربستان سعودی، به تعداد ۱۵۰ سرآشپز نیز در هیئت اعزامی حضور داشتند تا غذاهای باب طبع پادشاه را فراهم کنند. گفته می‌شود ۸۰۰ کیلو مواد خوراکه نیز از عربستان به مسکو [2] فرستاده شده بود. دو موتر مرسدس بنز نیز برای جابجایی ملک سلمان [3] به مسکو انتقال داده شده بود.

همچنین برای خروج ملک سلمان [3] از طیاره یک پله برقی طلایی درنظر گرفته شده بود که به در هنگام پایین آمدن پادشاه عربستان دچار مشکل تخنیکی شد و ملک سلمان مجبور شد تا با پای خود از پله‌ها پایین آید.