افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : تحلیلی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 11 ژوئن , 2017 لینک کوتاه خبر :

توجیه پنتاگون برای تحریم قطر!

قطر

سخنگوی وزارت دفاع امریکا اعلام کرد که تحریم قطر مانعی برای پلان‌های عملیاتی بلندمدت است…

به نقل از رویترز، وزارت دفاع امریکا اعلام کرد: تحریم ها و محدودیت های وضع شده ازسوی عربستان سعودی و سایر کشورهای عربی علیه قطر، تاثیر منفی برعملیات فعلی علیه داعش نخواهد داشت ولی مانعی برای طراحی عملیات های بلندمدت به شمار می رود.

جف دیویس با نشر اعلامیه ای تاکید کرد: گرچه عملیات کنونی از پایگاه هوایی العبید با اختلال یا محدودیتی روبرو نشده است، ولی شرایط در حال مانع ایجاد کردن برای توانایی ما در زمینه پروگرام ریزی و طراحی عملیات های بلندمدت است.

پایگاه هوایی العبید قطر مرکز مهمی برای حملات ایتلاف علیه تروریست های داعش به شمار می رود و 11 هزار نظامی امریکایی و ایتلاف موسوم به ضد داعش در آن حضور دارند.

دیویس به این مساله اشاره نکرده است که اعمال تحریم و محدودیت علیه قطر چگونه می تواند بر عملیات های بلندمدت تاثیر بگذارد. دیویس تصریح کرد: قطر همچنان نقش مهم و حیاتی در عملیات هوایی علیه داعش خواهد داشت.

عربستان سعودی به همراه بحرین مصر و امارات متحده عربی با متهم کردن قطر به حمایت از تروریزم، روابط سیاسی و اقتصادی و تجاری خود را قطع کرده اند.

این 4 کشور عربی گرده پروازهای خود به قطر و از قطر را متوقف کرده اند. این کشورها سفرای خود را نیز از قطر فراخوانده اند و به دیپلومات های قطری دستور داده اند تا خاک این کشورها را ترک کنند.

در سال 2014 نیز عربستان، امارات متحده عربی و بحرین سفیران خود را به مدت 8 ماه از قطر فراخواندند ولی این مساله تاثیر ناچیزی بر بازار قطر و اقتصاد این کشور داشت چرا که این اقدام شامل ممنوعیت ارتباطات حمل و نقل نشده بود.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار