افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : تحلیلی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 22 آگوست , 2012 لینک کوتاه خبر :

تهاجم فرهنگي در افغانستان به اوج خود رسيده است!

تهاجم فرهنگي در افغانستان به اوج خود رسيده است

همه ساله در كشورهای اسلامی از جمله افغانستان، مردم مسلمان و خداجو پس از پایان ماه رمضان و در ایام عید سعید فطر، هر كدام به طريقی عيد را جشن گرفته و خود را در برگزاري جشن هاي عظيم و همگاني سهيم می نمایند.

در این میان رسانه های جمعي نیز نقش موثر و بسزایی را در سرگرم كردن مردم در ايام تعطيلات دارند.
دراین چند سال اخير و مخصوصا امسال تعداد کثیری از تلويزیون های خصوصی و دولتی که در افغانستان فعالیت می کنند به صورت بي سابقه اي عيد سعید فطر را جشن گرفته و مي گيرند، اما برخی از اقدامات آنها متضاد با شئونات اسلامی بوده و با ارزشهای اسلامی مغایرت دارد، گويي كه دریک كشور اروپايي مشغول به كار می باشند.

اين رسانه ها در تلاشند تا با دعوت از هنرمندان محبوب داخلی و خارجی، خواننده های مرد و زن و همچنين مهمانان حاضر در مجالس، بدون هيچ گونه حجاب و رعايت شئونات اسلامي روي صحنه حاضر شده و مصروف آواز خواني، رقص و پايكوبي می شوند كه بدون هيچ ترديدی با اسلام و دين هم خوانی نداشته و ندارد.

این عملکردها با نارضایتی برخی از مردم متدين و خداجوی کشورمان همراه بوده است و امسال نيز آنها تاكيد داشته اند كه در برگزاری برنامه های عیدانه به ارزشهای اسلامی و شئونات آن اهمیت داده شود.

محمد عارف رحمانی، معاون بخش اسلامی آكادمی علوم افغانستان با ابراز تاسف از این برخوردها و عملکردهای مسئولین، گفت: اسلام آیین فطرت است، متاسفانه در كشور اسلامي افغانستان، جامعه‏ی ما به طرفي سوق داده شده که برخي زورمندان و مسئولين از اسلام استفاده ابزاری می کنند.

وی در ادامه‏ی گفتگو با خبرگزاری آوا، با بیان اینکه اختيار برنامه های برخي تلویزيون ها، در دست بيگانگان قرار دارد، خاطر نشان کرد: آنها بدون هيچ توجهی به شئونات اسلامي و فقط به منظور كسب ماديات اقدام به نشر این گونه برنامه هاي غير اسلامی می نمایند.

معاون بخش اسلامی آكادمی علوم با اشاره به اینکه بیگانگان امروز بشریت را به بازی گرفته اند، تصریح کرد: مسئولين و دولت در اين موضع مقصر مي باشد، چرا که آنها همانطور که به زبان تعهد كرده اند كه به معيارهای اسلامي عمل مي‏نمايد، باید آنرا عملی سازند و با متخلفين برخورد جدی نمایند.

به باور وی، تهاجم فرهنگي در افغانستان به اوج خود رسيده است، نوجوانان و جوانان با تاثیرپذیری از برنامه هاي تلویزيوني، رفتار و كردار غرب را پياده مي کنند كه این براي جامعه اسلامي ما بسيار خطرناك مي باشد.

رحمانی در پایان تاكيد كرد: مردم متدين و مسلمان افغانستان باید در برابر تهاجم غرب با تمام قدرت و توان ایستادگی کنند و براي اجراي احكام اسلامي در كشور، برنامه ها و اقدامات جدي بکار گیرند.

آواپرس

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار