افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : تحلیلی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 12 آوریل , 2017 لینک کوتاه خبر :

ترمپ و دامادش؛ عاملانِ جنایت در سوریه!

جرد کوشنر

به نقل از المنار، رسانه های صهیونیستی فاش کردند ایادی این رژیم در تصمیم گیری برای حمله راکتی امریکا به سوریه و جمع آوری اطلاعات اشتراک داشته اند!

تحلیلگران صهیونیستی تائید کرده اند جرد کوشنر داماد دونالد ترمپ که فردی یهودی و صهیونیست است عامل ترغیب ارگ سفید برای حمله راکتی به سوریه بوده است. راپورگران صهیونیستی همچنین فاش کردند اسراییل با ارسال راپور های استخباراتی برای امریکا، حملات راکتی به سوریه را تسهیل کرده است.

نیتسان هورویچ کارشناس صهیونیستی در کانال 10 تلویزیون این کشور گفت: روشن است که برکناری استیو بانن مشاور عالی امنیت ملی ترمپ به حمله اخیر به سوریه مرتبط است. بانن با حملات راکتی به سوریه مخالف بود. این درحالیست که داماد ترمپ خواستار مجازات اسد بود و اکنون با برکناری بانن به نظر می رسد مشخص شده باشد که چه کسی در ارگ سفید نقش تعین کننده دارد.

رونی دانیل کارشناس نظامی صهیونیست نیز در کانال 2 تلویزیون این رژیم گفت: امریکا و اسراییل در حمله راکتی به سوریه با یکدیگر همکاری کردند.

امریکائی ها چندین بار با ستاد کل اردوی اسراییل تماس داشتند. امریکائی ها در اینجا حضور دارند و هماهنگی های بسیاری با اسراییل دارند.

بنابر این راپور، تحلیل های اسراییلی ها حاکی از آن است که حمله امریکا به سوریه برای اطمینان بخشی به متحدانش در منطقه بوده است. برخی تحلیلگران اسراییلی درخصوص واکنش روسیه به این حمله ابراز نگرانی کرده اند.

زیپی لیونی عضو کنست رژیم صهیونیستی درهمین خصوص در تلویزیون این رژیم گفت: این حمله مهم و مطلوب و درست بود، کشورهای عربی (به اصطلاح) میانه رو پس از این حمله احساس خرسندی می کنند و این حمله حاومی پیام اطمینان بخش برای اسراییل و کشورهای عربی بود.

امیر بارشالوم کارشناس نظامی نیز در تلویزیون این رژیم گفت: پوتین گفته است سیستم دفاع هوائی در سوریه را تقویت خواهد کرد. وجود سیستم های دفاع هوائی بیشتر در سوریه موجب می شود همه تحرکات نیروی هوائی اسراییل تحت نظر قرار گیرد.

رسانه های اسراییل به نقل از منابع امنیتی صهیونیستی می گویند تل آویو باید منتظر تاثیر حمله اخیر امریکا بر مواضع روسیه باشد. باید دید که روسیه با تحرکات تهاجمی اسراییل در سوریه چگونه برخورد خواهد کرد.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار