افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : تحلیلی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 15 آوریل , 2017 لینک کوتاه خبر :

ترمپ مالکِ ارتش نیست!

ترمپ

ترمپ ساعاتی پس از حمله به افغانستان گفته بود: کاری که من انجام می دهم، این است که به ارتشم اجازه حمله بدهم… رییس سابق پنتاگون درجوابش گفت: ارتش متعلق به تو نیست، ارتش متعلق به ایالت متحده امریکاست!

پایگاه انترنتی هیل نوشت، پانه تا که من‌حیث وزیر دفاع و مدیر سازمان امنیت ملی امریکا سیا در دولت بارک اوباما رییس جمهوری سابق امریکا خدمت کرده است، در پروگرام هاردبال شبکه ام اس ان بی سی گفت: ارتش به کشور تعلق دارد، نظام دفاعی ما به کشور تعلق دارند و ارتش متعلق به رییس جمهور ترمپ نیست، ارتش متعلق به ایالت متحده امریکا است و وی (ترمپ) من‌حیث قومندان کل قوا باید توانایی تصمیم گیری درباره ارتش ما را داشته باشد.

پانه تا گفت: اگر از همه زنان و مردانی که یونیفرم به تن دارند بپرسید در مقابل چه کسی مسئول هستند، خواهند گفت که در قبال امریکا مسئول هستند.

ترمپ و ارگ سفید هنوز به طور مستقیم تایید نکرده اند که آیا مجوز حمله شخصا از سوی ترمپ صادر شده یا نه.

برخی جمهوری خواهان در برابر انتقاد پانه تا جبهه گرفته و مدعی اند که بارک اوباما رییس جمهوری سابق امریکا نیز در اظهار نظر درباره حملات کیمیایی سوریه در سال 2013 همین لفظ را بکار برد.

طبق این راپور، اوباما در آن زمان گفته بود: جهان باید نسبت به حفظ هنجارها در استفاده از سلاح های کیمیایی اطمینان یابد. من تصمیم گیرنده نهایی در اقدامات مختلفی که باید برای اعمال هنجارها بکار بست، نیستم اما همان طور که گفته ام ارتش خودم را دارم و تیم ما طیف گستره از گزینه ها را مد نظر دارد.

وزارت دفاع امریکا روز پنجشنبه اعلام کرد در عملیاتی علیه مواضع گروه تروریستی داعش در افغانستان، بزرگترین بم غیراتمی خود را که مادر بم ها است، به کار برده است.

مقام های وزارت دفاع افغانستان از کشته شدن دست کم 36 تروریست داعش در نتیجه این حمله خبر دادند. گروه تروریستی داعش جمعه در عین حال راپور ها درباره کشته شدن تعدادی از تروریست های این گروه را در نتیجه این حمله رد کرده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار