افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : تحلیلی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 5 آگوست , 2017 لینک کوتاه خبر :

ترمپ؛ در آستانۀ سرنگونی!

ترمپ

با اشاره به وضعیت رسوایی‌های سیاسی حاکم در دولت واشینگتن، نوشت پیش بینی می‌شود ترمپ به زودی از ریاست در ارگ سفید کناره گیری کند.

روزنامه امریکایی هافینگتون پست در راپوری نوشت دونالد ترمپ رییس جمهور امریکا نمی تواند پیروز شود و بنابراین، او از سمت ریاست در ارگ سفید کناره گیری می کند و این عبارت که می گویند برندگان هیچ وقت دست از کار نمی کشند، در دولت ترمپ اشتباه از آب در آمده است.

این روزنامه امریکایی با اشاره به وضعیت سیاسی فعلی در امریکا و نابسامانی حاکم در ریاست ترمپ نوشت در میان تمام هرج و مرج ها و آشفتگی های رسانه ای و رسوایی های سیاسی پیرامون دولت واشینگتن، پیش بینی می شود که ترمپ از قدرت کناره گیری خواهد کرد.

بدیهی است که ترمپ ریاست در ارگ سفید را برد و باید یک برنده به حساب بیاید اما با این حال، ترمپ فردی خودشیفته است که تصویری از خود به نمایش می گذارد که این تصویر را برای حفاظت از خود در برابر آسیب پذیری ها و حقایق ناخوشایندی که در پس ظاهرش وجود دارد،‌ ساخته است.

افراد خودشیفته مانند ترمپ دیگران را تهدیدی برای برملا شدن حقایق درونی خود می دانند و بنابراین، شروع به هرزه گویی می کنند. این افراد به ندرت تغییر می کنند و تمایلی به بالغ شدن ندارند و هر کاری می کنند تا برنده باشند. با این حال استیضاح یک شکست برای این افراد به حساب می آید.

نویسنده این راپور نوشت: بر اساس پیش بینی من، استعفای ترمپ از ریاست جمهوری نزدیک است. چرا؟ زیرا او نمی تواند پیروز شود. او پیروز نبوده است و از آنجایی که استیضاح که نوع دیگری از حذف شدن از قدرت به حساب می اید، به معنای باخت است، می توانیم انتظار داشته باشیم که رییس جمهور به نوع دیگری پیروز شود و آن این است که در اقدامی پیش دستانه از سمتش کناره گیری کند و خود را قربانی و دیگران را مقصر عدم عملکرد موثر خود جلوه دهد.

این راپور در حالی نشر می شود که نتایج تازه ترین نظرسنجی انجام شده توسط پوهنتون کوئینیپیاک،‌ میزان اعتبار و محبوبیت شغلی ترمپ میان امریکایی ها را 33 فیصد راپور کرده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار