افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : تحلیلی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 15 می , 2017 لینک کوتاه خبر :

ترمپ؛ درحالِ تقرّر های عجیب و غریب!

ترمپ

مقامات سابق امریکا نسبت به تقرّر‌های جدید ترمپ ابراز نگرانی کردند.

ترمپ قرار است کسی را من‌حیث ارشدترین کارشناس و دانشمند وزارت زراعت این کشور منصوب کند که به تأثیرات مخرب آب‌و‌هوایی بر زراعت هیچ اعتقادی ندارد.

به نقل از ایندیپندنت، دونالد ترمپ، رییس جمهوری امریکا قرار است یک استاد پیشین رشته کسب‌وکار را برای منصب ارشدترین کارشناس و دانشمندِ وزارت زراعت این کشور منصوب کند.

به نوشته ایندیپندنت، فرد مورد نظر سام کلاویس نام دارد که هم‌اکنون مشاور ارشد ارگ سفید در امور وزارت زراعت و دستیار ترمپ طی کارزار تبلیغاتی‌اش بود.

وی پیشتر استاد رشته سیاست‌گذاری عمومی و کسب‌و‌کار در کالج مورنینگ‌ساید در سیوکس‌سیتی آیووا بوده است، کسی که گفته بود تغییرات آب‌و‌هوایی تنها یک سازوکار برای انتقال ثروت از جمعی از مردم به جمعی دیگر است. وی همچنین گفته بود که پیش از هراقدامی برای مبارزه با تغییرات آب‌و‌هوایی، به علم و شناخت بیشتری درباره تغییرات آب‌وهوایی نیازمندیم.

اما در واکنش به تصمیم ترمپ، کاترین واتکی، معاون بخش تحقیقات وزارت زراعت امریکا در دوره اوباما گفت که تقرّر آقای کلاویس به مثابه تعین فردی بدون دانش پیشینی طب برای هدایت مؤسسه ملی سلامت است.

واتکی که دارای مدرک دوکتورای تغذیه انسانی است و در دوران ریاست جمهوری کلینتون نیز در بخش ایمنی غذایی سابقه کار داشته است، گفته است که این منصب، پست ارشدترین کارشناس و دانشمند در وزارت زراعت است. و باید شخصی عهده‌دار آن شود که بتواند شاکله علمی شواهد موجود را ارزیابی کرده و به شکلی مناسب براساس آن‌ها عمل کند.

به نوشته ایندیپندنت، کلاویس هرچند دارای مدرک دوکتورا از پوهنتون آلاباما است، اما نوشته‌های شامل طیفی از مسایل از فدرالیسم تا مبارزه با تروریزم می‌شود. وی همچنین اجرای یک پروگرام رادیویی را نیز برعهده دارد.

وی پیشتر در سال 2016 و طی کارزارهای تبلیغاتی گفته بود که وزارت زراعت در دولت ترمپ هرگز بر آسیب‌های ایجاد شده براثر تغییرات آب‌و‌هوایی تمرکز نخواهد داشت، بلکه به دنبال هدایت منابع به منظور تسهیل مقررات و افزایش تجارت زراعت است.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار