افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : تحلیلی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 28 آگوست , 2017 لینک کوتاه خبر :

تحلیلگر اسراییلی: ما بزرگترین بازنده درسوریه هستیم!

اسراییل

به نقل از شبکه المیادین، شبکه دوم تلویزیون رژیم صهیونیستی ضمن اعتراف به شکست در سوریه اعلام کرد: اسراییل بزرگترین بازنده در بحران سوریه است زیرا سرویس های استخباراتی در درک اوضاع جاری این کشور تاخیر کردند.

یک کارشناس و تحلیلگر مسایل عربی در شبکه دوم تلویزیون رژیم صهیونیستی گفت: در مورد سوریه، باید بگویم اسراییل شکست خورده است، ما بزرگترین بازنده در آنجا هستیم، دستگاههای استخباراتی ما در فهم اوضاع دیر عمل کردند.

به گفته این تحلیلگر اسراییلی، در جنگ داخلی سوریه افراد وطرف های زیادی بازنده بودند، اما اسراییل بزرگترین بازنده بود.

وی ادامه داد: شاید این حرف من خیلی تلخ باشد؛ اما این نتیجه حاصل ماه ها وشاید بیشتر از آن فکر کردن در مورد این موضوع است.

این کارشناس اسراییلی در توضیح این مطلب افزود: سرویس های استخباراتی اسراییل درک درستی از آنچه در سوریه اتفاق افتاد، نداشتند و ابعاد حضور ایران در سوریه از سال 2012 به بعد را بررسی نکردند. ما شکست خوردیم زیرا هنوز گرفتار نتایج حاصل از جنگ اول با لبنان هستیم؛ می توانستیم وارد سوریه شویم تا شرایطی را فراهم کنیم که مخالفان سوری بر حومه جنوبی دمشق تسلط یابند نه اینکه شاهد سیطره داعش والقاعده باشیم.

وی با اشاره به اینکه اردوی آزاد دیگر عملا وجود ندارد، اعتراف کرد: شورشیان (اردوی آزاد) دیگر طرف فعالی در بحران سوریه نیستند و نابودی آنها تنها به زمان نیاز دارد.

 

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار