افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : تحلیلی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 20 جولای , 2016 لینک کوتاه خبر :

بی تفاوتی دولت پاکستان نسبت به کشتار پاکستانی‌ها

کشتار پاکستانی‌ها

«فیصل کریم کندی» معاون سابق رییس پارلمان پاکستان و از اعضای حزب مردم، اظهار داشت: ترورهای هدفمند در پاکستان افزایش پیدا کرده که این موضوع نگران کننده است.

وی افزود: با اینکه تروریست‌ها شیعیان را هدف حملات تروریستی خود قرار داده‌اند اما دولت ایالتی خیبرپختونخواه و دولت مرکزی در این زمینه بی‌تفاوت هستند که این شیوه یک برخورد معنادار با این مسئله مهم است.

کندی گفت: وُلسوالی دیره اسماعیل‌خان به مرکز جولان تروریست‌ها تبدیل شده و از مدتی قبل وکلا، زمین‌داران کلان و شخصیت‌های مهم در این شهر ترور می‌شوند.

فیصل کریم کندی تأکید کرد: با اینکه مساجد، تکیه‌خانه‌ها،‌محل تجمع مردم و حتی مراسم تدفین برخی کشته شدگان هدف حملات انتحاری قرار گرفته است توجهی به این موضوع نمی‌شود.

وی افزود: دیره اسماعیل‌خان شهر گل‌ها بود اما اکنون به شهر مردگان و شهر اجساد تبدیل شده که این موضوع برای من که از این شهر برای فعالیت خود انتخاب شده‌ام قابل تحمل نیست.

کندی اظهار داشت: من‌حیث یک سیاستمدار مردمی نمی‌توانم نسبت به کشتار پاکستانی‌ها بی‌تفاوت باشم.

وی افزود: حزب مردم از حقوق همه باشنده گان چه اهل سنت و چه شیعیان دفاع می‌کند و زمانی که دولت مرکزی در اختیار این حزب بود نیز همین شیوه را داشت.

معاون سابق رییس پارلمان پاکستان گفت: سروزیر و رییس پولیس ایالتی توجهی به کشتار مردم ندارند و حتی برای عرض تسلیت و رسیده‌گی به اوضاع امنیتی به وُلسوالی دیره اسماعیل‌خان سفر نمی‌کنند.

فیصل‌کریم‌کندی ضمن حمایت از اعتصاب غذای علامه جعفری اظهار داشت: عمل به درخواست‌های حزب مجلس وحدت مسلمین مشکل نیست و جلوگیری از کشتار مردم وظیفه دولت است با این وجود توجهی به این موضوع نمی‌شود.

کندی تأکید کرد: تروریزم بزرگترین مشکل پاکستان است که باید همه احزاب سیاسی برای حل این مسئله با یکدیگر متحد شوند و اختلافات فرقه‌ای را کنار بگذارند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار