افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : تحلیلی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 22 آگوست , 2016 لینک کوتاه خبر :

بررسی علل دورجدید تهدیدات رژیم صهیونیستی علیه لبنان

لبنان

روزنامه رای الیوم طی راپوری چرایی تهدیدات رژیم صهیونیستی علیه لبنان را مورد بررسی قرار داده است…
روزنامه رای الیوم در راپور خود به قلم زهیر اندراوس نوشت: تهدیدهای اسراییل درخصوص حمله جدید علیه حزب الله لبنان از زبان سران سیاسی و نظامی بلندپایه روی دو محور اساسی متمرکز است. نخست اینکه اسراییل می خواهد با این تهدیدات به مقاومت لبنان اعلام کند که ارتش اسراییل ضربات بسیار سنگینی به ساختار زیربنایی لبنان وارد خواهد کرد و این کشور از ضربات یاد شده در امان نخواهد بود. هدف از این امر نیز تلاش برای تحریک کردن افکار عمومی لبنان علیه حزب الله است؛ خاصتاً که رقبای سیاسی حزب الله در عرصه داخلی لبنان منتظر چنین تهدیداتی هستند تا آن را علیه حسن نصرالله سرمنشی حزب الله و سید مقاومت به خدمت بگیرند.
دومین محور، همان جبهه داخلی رژیم اسراییل است. تصمیم گیران در تل آویو به خوبی می دانند که اسراییلی ها از شمال تا جنوب در سایه اطلاعات نشر شده در رسانه های اسراییل درخصوص افزایش زرادخانه نظامی حزب الله در رعب و وحشت به سرمی برند چرا که راکت های مقاومت قادرند تا جای جای فلسطین اشغالی از جمله راکتور هسته‌ای دیمونا را هدف قرار دهند.
به عبارت دیگر، سراسر فلسطین اشغالی در تیررس راکت های حزب الله قرار دارد که این وضعیت اسراییلی را دچار رعب و وحشت می کند.
از این منظر، تهدیدات سران رژیم اسراییل برای دادن این اطمینان به اسراییلی ها است که ارتش قادر به مقابله با حملات راکتی است اما سران مسئول و جنرال های ارتش اسراییل در مقابل اذعان می کنند که سامانه های پدافندی اسراییل فقط از اماکن راهبردی و بنادر و میدان هوایی ها دفاع خواهند کرد که این امر اسراییلی های عادی را بی دفاع خواهد گذاشت و آنها حمایتی از ارتش اسراییل دریافت نخواهد کرد.
با وجود اذعان تل آویو به ناتوانی خود در دفاع از اسراییلی ها در صورت بروز جنگ جدیدی با حزب الله، تل آویو به تهدیدات خود علیه لبنان ادامه می دهد و درباره بروز جنگ سومی در صورت اشتباه حزب الله در محاسبات خود هشدار می‌دهد.
این هشدار از زبان یک افسر بلندپایه سازمان اطلاعات نظامی اسراییل در جریان ارزیابی اوضاع امنیتی این رژیم در جمع رسانه های اسراییلی در تل آویو مطرح شد.
این افسر که به خاطر حساسی ارزیابی های خود ترجیح داد، نامش نشر نشود، تهدید کرد که ارتش اسراییل مناطق ملکی در لبنان را در صورت بروز جنگ هدف قرار خواهد داد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار