افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : تحلیلی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 15 سپتامبر , 2012 لینک کوتاه خبر :

برای خوشامد امریکا و غرب، احکام اسلامی تعطیل!

برای خوشامد امریکا و غرب، احکام اسلامی تعطیل!

گویا شنیده شده است که در یکی از ولسوالی های ولایت غزنی به نام حوتقول، علمای آن منطقه دختری را شلاق زده اند. اولاً که این اول کلام است که آیا این خبر صحت دارد یا خیر؟ آنهم در کشوری که مالامال از شایعه و اخبار دروغ است.

در ثانی و بر فرض راست بودن این خبر، باید دید که جرم و گناه این دختر چه بوده و اساساً آیا گناه کار بوده و یا نه بیگناهی را به ستون شلاق بسته اند. در صورتی که این دختر، جرم و گناهی نداشته، واضح است که هرگونه آسیب رساندن به او به وسیله شلاق و غیر آن، نکوهیده، حرام و غیر انسانی است که مطمئناً علمای آن منطقه و غیر آن در هر جای افغانستان در صورتی که از اسلام اجمالی ترین معلومات را هم داشته باشند، دست به این گونه اعمال ظالمانه و غیر انسانی نمی زنند و نباید هم بزنند.

مگر اینکه فرض را بر آن بگذاریم که افراد جاسوس و خاینی به قصد ضربه زدن به اسلام عزیز، لباس روحانیت و علما را به تن کرده و در میان مردم ساده و بی سواد مناطق مختلف کشور، اجرای احکام و حدود الهی می کنند! اما اگر نه فرض بر این گذاشته شود که هم علمای منطقه حوتقول جاغوری از اسلام و یا لااقل از مذهب خود شان آگاهی لازم و کافی دارند و هم آن دوشیزه مذکور، جرم و گناهی را مرتکب شده است که مستحق اجرای حدود الهی علیه خودش شده است.

خوب در این صورت، چه کار باید کرد، آیا اقدام به اجرای حد الهی، جهت امتثال امر خدا و رسول او باید کرد تا با نواختن چند ضربه شلاق که آنهم نه از روی خشم بلکه از رحمت الهی در حق آن دختر و جهت پاک شدنش از پلیدی گناه و معصیت سرچشمه می گیرد؟

می دانیم که فلسفه اجرای حدود الهی در جامعه اسلامی در دو نکته خلاصه می شود که یکی به نفع شخص و دیگری به سود اجتماع مسلمانان تمام می شود و در این جهت هیچ سود و زیانی متوجه آفریده گار جهان نخواهد شد. سود نخستین به شخص گنهکار بر می گردد که بدین وسیله از آلودگی گناه پاک شده و در صورت قبولی توبه اش، از عذاب دردناک و طاقت سوز آخرت در امان خواهد ماند.

اما سودی که عاید اجتماع اسلامی شده، به مراتب بزرگتر و برتر از سودی است که به شخص عاصی رسیده است و آن عبرت گرفتن سایرین از نتیجه دردناک گناهانی است که موجب اجرای حدود الهی می شود و در نتیجه رعایت حدود و ثغور احکام و مقررات دینی از سوی سایر مسلمانان و سالم ماندن اجتماعات دینی از آلودگی های مخرب گناه و ناهنجاری های اخلاقی می باشد.

پس از رنسانس، غرب از خدا و آسمان یکسره برید و بریدگی برای انسان غربی تبعات ویرانگر اعتقادی و اخلاقی به دنبال آورد. تبعاتی که هرگز جبران نشد و هیچ گزینه ای نتوانست جای خالی آن را پر کند. بعد از رنسانس، انسان غربی عنان از دست آفریده گارش ستاند و تربیت خویش را خود عهده دار شد! این رهیدگی انسان غربی را به کاغذپرانی شبیه کرد که آزاد شده است و اینک در پهنای آسمان، بی اختیار و سرگردان به این طرف و آن طرف در حرکت است!

حالا این انسان حیرت زده یِ بریده از همه جایِ سرگردانِ امریکایی و غربی، باتمام کجی و کوله هایش برای انسانها و جوامع دیگر، نسخه های شفابخش می پیچد!!! و جالبتر اینکه بسیاری از مسلمانان بی خبر از فرهنگ غنی و متمدن اسلامی، شیفته و شیدای فرهنگ غرب و مظاهر ظاهر فریب آن شده و نوکری و غلامی دربست آنان را با دل و جان پذیرفته اند!

از جمله این مسلمانان شیدا و مجنون امریکا و غرب، بعضی از رسانه های داخلی و البته وابسته به آنان است. این بسیار جالب و مضحک است که به محض شنیده شدن خبری مبنی بر مثلاً شلاق خوردن دختری در فلان دهکوره افغانستان، این نشریات وابسته بسان گدیگک های کوکی، بر سر و صورت خویش زده و فریاد وامصیبتا و واحقوق بشرا سر می دهند! اما همین نشریات مسخ شده و نگون بخت در برابر این همه ظلم و ستمی که از ناحیه دولت امریکا و غرب و مزدوران منطقه ای و جهانی آنان بر انسانهای بی گناه در سراسر جهان تحمیل شده است، مهر سکوت بر لبان کرخت خویش زده و چون کبک، سر در زیر برف پنهان کرده اند؛ به خیال آنکه دیگران از اهداف شوم و خاینانه آنان بی خبراند!

از این نشریات شسته و رفته باید سوال شود که آیا شلاق خوردن یک دختر بدکاره ی روسپی در فلان ده افغانستان، قباحت و فضاحتش بیشتر است یا کشته شدن انسانهای مظلوم و بی گناه در هر لحظه و دقیقه در افغانستان، عراق، فلسطین، بحرین، پاکستان، هندوستان، لبنان، یمن، سوریه و بسیاری از کشورهای دیگر اسلامی که عمده عامل آن سیاست های غلط و جنگ افروزانه امریکا و متحدان غربی و عربی مزدور آن در منطقه و جهان است؟؟!

واقعاً کدام سنگین تر و سهمگین تر است و این واقعاً کدام حقوق بشری است که از دُره خوردن زن پتیاره ای در افغانستان جگرش کباب می شود، اما از کباب شدن جگرهای مسلمانان و مظلومان در گوشه و کنار جهان در اثر ستم امریکایی ها و اروپایی ها و عوامل بی رحم منطقه ای آنان، خم به ابرو نمی آورد؟؟!

بسیار صریح و بی پرده باید گفت که مردم افغانستان، مسلمانند و معتقد به اسلام و تعالیم زندگی بخش آن و در این راستا از تمام قوانین و مقررات اسلامی که برای تامین سعادت دینا و آخرت انسانها، فرستاده شده است، حمایت صد در صد و همه جانبه می کنند و ابداً هم برای شان کوچکترین اهمیتی ندارد که سران امریکا و اروپا و عوامل منطقه ای و جهانی آنان چون حقوق بشر و امثال ذالک، خوش شان بیاید یا بد شان.

جهانیان ولو هر دولت و ملتی باشد، باید بدانند که مسلمانان برای اجرای حدود و احکام دینی- مذهبی شان از آنان فرمان و دستورنمی گیرند؛ چنانچه آنان نیز در این گونه موارد نیازمند به نظر مسلمانان نیستند. پس خوب است هر کس در محدوده اختیارات خویش اندیشه و عمل کرده و به اموراتی که مربوط به او نمی شود، دخالت و فضولی نکند.

نهایت امر یک مسئله در مورد شلاق خوردن آن دختر پرسش برانگیز است وآن اینکه آیا در آن محدوده، ادارات دولتی که به جرم وگناه اتباع کشوررسیدگی کنند فعال است یا خیر؟ درصورتی که ادارات دولتی مربوطه وجود داشته باشد قطعا اقدام روحانی ویاغیر آن درهرلباس ومسلکی که باشد غیرقانونی و کار سرخودانه وقابل پیگیری خواهد بود. درغیراینصورت نمیتوان حدود و مجازات اسلامی را تعطیل گذاشت و اگرعلمای اعلام با صلاحیت حضورداشته باشند، هم دست روی دست گذاشته نظاره گر ترویج معاصی و بدعت هاباشند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار