افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : تحلیلی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 30 سپتامبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

بدعهدی های امریکا به دولت سوریه هم ثابت شد!

%d8%a8%d8%ab%db%8c%d9%86%d9%87-%d8%b4%d8%b9%d8%a8%d8%a7%d9%86

امریکا به تعهد خود در جداسازی به اصطلاح مخالفان میانه رو مورد نظر خود از تروریست ها در سوریه عمل نکرد.
بثینه شعبان در گفت و گو با شبکه انگلیسی زبان روسیا تودی گفت: دولت سوریه با آتش بس موافقت کرد و به آن پابند بود ولی تروریست ها به آن پابند نبودند و با انتقاد امریکا نیز روبه رو نشدند زیرا امریکا و سازمان ملل نمی خواهند واقعیت آنچه در سوریه درجریان است را برزبان جاری کنند.

شعبان درپاسخ به سوالی درباره ناتوانی امریکا از پابندی به تعهدات خود گفت: در داخل امریکا میان ارگ سفید و پنتاگون اختلاف است و پنتاگون با هیچ آتش بسی موافق نیست.

وی بیان کرد: امریکایی ها نمی خواهند اردوی سوریه، شهرها را از وجود تروریست ها پاکسازی کنند به همین دلیل است که با آزادسازی هر منطقه ای، سخنان خصمانه آن ها درباره سوریه آغاز می شود.

مشاور سیاسی و رسانه ای بشار اسد اضافه کرد: آن ها نمی خواهند ما حلب را از تروریست های النصره پاکسازی کنیم زیرا این گروه تروریستی از سوی امریکا، ترکیه، عربستان و قطر حمایت می شود.

شعبان افزود: ترکیه به شمال سوریه تجاوز می کند و عربستان و قطر هزینه این تجاوز و کمک های مالی به تروریست ها را تامین می کنند زیرا آنها نمی خواهند این جنگ به پایان برسد.

وی با اشاره به اینکه امروز  جمعه  سالروز آغاز اشتراک نیروهای روسیه درجنگ با تروریزم در سوریه است گفت: روسیه نقش مهمی در مبارزه با تروریزم در سوریه دارد.
شعبان در گفت و گوی مشابهی با شبکه عربی زبان روسیا الیوم  نیز گفت: الگوی روسی در مبارزه با تروریزم با نمونه غربی آن بسیار متفاوت است زیرا روسیه اخلاق را رعایت می کند و در مبارزه با تروریزم صادق است.

وی اضافه کرد: روسیه نه تنها از ملت سوریه بلکه از همه کشورهای جهان دفاع می کند.
مشاور سیاسی و رسانه ای رییس جمهوری سوریه بیان کرد: به رغم اینکه امریکا تلاش می کند با عنعنات دیپلوماتیک با روسیه رفتار کند ولی با ارسال طیارات جنگی خود به آسمان سوریه بدون هماهنگی با اردوی ما، به حاکمیت سرزمینی سوریه تجاوز کرد.

شعبان اضافه کرد: امریکا نظامیان اردوی سوریه را در دیرالزور قتل عام و پل های این منطقه را منهدم کرد و تمام اقدامات امریکا در منطقه هدف قراردادن ارتش، ملت، سرزمین و حاکمیت سوریه است.

وی درپاسخ به سوالی پیرامون امکان همکاری روسیه و ترکیه درموضوع سوریه گفت: ما عمل می خواهیم نه سخن و به همین خاطر همه اقدامات ترکیه از ابتدای این جنگ افزایش آتش جنگ و تجاوز به سرزمین و ملت سوریه بوده است.

شعبان افزود: هرزمان تغییری در مواضع ترکیه مشاهده کنیم آن را جدی می گیریم.
وی گفت: تاکنون از ترکیه چیزی غیر از دشمنی، حمایت از تروریست ها و اجازه رفت و آمد آن ها به خاک سوریه ندیده ایم.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار