- خبرگزاری افغان تلکس - https://www.afghantelex.com -

با محاکمۀ شهباز شریف، عدالت را اجرا کنید!

طاهر القادری [1]

داکتر طاهر القادری گفت: عزل نواز شریف کافی نیست، اجرای عدالت با محاکمۀ شهباز شریف کامل می‌ گردد!

به نقل از اکسپرس نیوز داکتر طاهر القادری پس از بازگشت به پاکستان در تجمع کلان هوادارنش در شهر لاهور گفت: من نکته جالبی را در اوضاع سیاسی این روزهای پاکستان می‌بینم، دزد به جای اینکه فرار کرده و پنهان شود به سَرَک‌ها آمده و از حامیانش می‌خواهد تجمع کنند، نواز شریف به تمام مردم پاکستان خیانت کرده است و اگر خیانت نمی‌کرد هیچ توجیهی نداشت که این اندازه ثروت به دست آورد.

وی در این اجتماع که نماینده گان حزب تحریک انصاف نیز برای اعلام همدلی و اتحاد با داکتر قادری در آن اشتراک کرده بودند اعلام کرد: واقعا عجیب است که نواز شریف بلافاصله پس از رد صلاحیت شدن بازهم هوای قدرت به سر دارد، ولی او باید بداند که این پایان کار بوده و دیگر نمی تواند وارد عرصه‌های سیاسی شود.

داکتر قادری افزود: راپور جامع قاضی باقر نجفی در مورد حادثه مادل تاون باید نشر شود و ما یقین داریم رای او عین قانون می‌باشد، حزب نواز شریف اینک به دولت خود معترض هستند! آیا این دموکراسی است؟ دزد گرفتار شده ولی شهباز شریف که قاتل مردم پاکستان است هنوز محاکمه نشده است، من تا زمان مرگ از پیگیری دوسیه مادل تاون دست نخواهم کشید و تا محکوم شدن شهباز شریف کار را ادامه خواهم داد.

رهبر حزب عوامی تحریک پاکستان افزود: درمورد عزل نواز شریف می‌پرسند گناه نواز شریف چه بوده است؟ من می‌‌پرسم گناه کشته‌شدگان و مجروجان در حادثه مادل تاون چه بوده؟ خودتان به جرمتان کاملا آگاهید، و این لطف خدا بود که نواز شریف رد صلاحیت شد.

وی ادامه داد: ستره محکمه پاکستان کار خود را به خوبی انجام داده است، نواز شریف اگر می‌خواهد صداقت به خرچ دهد اعلام کند تظاهراتی که این روزهای در سَرَک‌ها به راه انداخته است علیه کیست؟

طاهر القادری گفت: پاکستان خانه من است و من به تیم حفاظت دولتی اعتماد ندارم، خون شهدا پایمال نخواهد شد و ما قاتلان حادثه مادل تاون را قصاص خواهیم کرد.

طی حادثه مادل تاون که در سال 2014 به وقوع پیوست برخی طرفداران داکتر قادری از سوی حکومت پنجاب کشته و زخم برداشتند، وی پس از بازگشت به پاکستان تلاش فراوانی کرد تا عاملان این جنایت را به سزای رفتارشان برساند.

داکتر قادری بارها تاکید کرده است که تا زمانی که قاتلان مردم بی‌گناه در حادثه مادل تاون را مجازات نکند دست از مبارزه نخواهد کشید.