افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : تحلیلی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 17 دسامبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

ایتلاف سعودی= فقدان رهبری امریکا در خاورمیانه

رئیس کمیته خدمات مسلح سنای امریکا تاکید کرد: تشکیل ایتلاف ضد تروریستی به رهبری عربستان سعودی نشانگر شکست و ناکامی رهبری امریکا در منطقه خاورمیانه است.

 

جان مک کین رئیس کمیته خدمات مسلح سنای امریکا در مصاحبه با اسپوتنیک تصریح کرد: تشکیل ایتلاف با حضور 34 کشور به رهبری عربستان سعودی نشان می‌دهد که امریکا در اجرای سیاست‌ها و راهبردهای خود در خاورمیانه با شکست روبرو شده است.

 

مک کین در ادامه افزود: تشکیل این ایتلاف نشانه دیگری از فقدان رهبری امریکا در خاورمیانه است و این مساله سعودی‌ها و سایر کشورها را تشویق کرده است تا راهبردهای خود را برای مقابله با داعش و تهدید ایران دنبال کنند.

 

مک کین گفت: این ایتلاف متعهد به سرنگونی یا برکناری بشار اسد است، همان طور که برای شکست داعش تلاش می‌کند. بشار اسد یک تهدید کلان تر از داعش برای کشورهای اشتراک کننده در این ایتلاف به شمار می‌رود.

 

عربستان سعودی روز سه شنبه تشکیل ائتلافی متشکل از 34 کشور برای مقابله با تروریسم را اعلام کرده است. این ایتلاف شامل کشورهای ترکیه، اردن، مصر، مالزی، نیجریه و پاکستان است.

 

در این ایتلاف نام کشورهایی همچون لبنان و پاکستان آورده شده در حالی که مقامات بلندپایه این کشورها از حضور در چنین ائتلافی ابراز بی‌اطلاعی کرده‌اند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار