افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : تحلیلی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 1 آگوست , 2017 لینک کوتاه خبر :

اوضاع غزه بحرانی است!

غزه

راپور یک شبکه تلویزیونی متعلق به رژیم صهیونیستی حاکی از وضعیت معیشتی بسیار بد نوار غزه و بی برنامگی این رژیم برای مقابله با وضعیت فعلی است.

به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، در این راپور آمده است که اوضاع اقتصادی و معیشتی حاکم بر نوار غزه از زمان آغاز محاصره رژیم صهیونیستی علیه این منطقه که در پی پیروزی جنبش مقاومت اسلامی حماس در انتخابات پارلمانی سال 2006 و سیطره آن بر باریکه غزه از سال 2007 شکل گرفت، فوق العاده سخت است.

در ادامه این راپور آمده است که حماس تاکنون در برابر این فشارها تسلیم نشده و به هیچ قیمتی هم تسلیم نخواهد شد و در پروگرام های آن چیزی به نام خلع سلاح در مقابل بهبود وضعیت اقتصادی وجود ندارد و همگان در داخل رژیم صهیونیستی جزئیات دقیق حوادث و تحولات جاری در نوار غزه و مشکلات انسانی این منطقه را می دانند و آمار و اطلاعات مربوط به آنرا در اختیار دارند و حتی می دانند که شاید این وضعیت منجر به انفجار اوضاع غزه شود.

این راپور به نقل از سامی ترگمان قوماندان سابق جبهه جنوبی اردوی صهیونیستی آورده است که حماس چیزی برای از دست دادن در صورت ورود به عرصه جنگ جدید در غزه ندارد و باریکه غزه مانند آتشفشانی است که هر لحظه می تواند منفجر شود.

ترگمان خاطر نشان کرد که هر روزی که می گذرد، باعث می شود غزه بیش از پیش به آب در حال جوش و خروش تبدیل شود و نباید اجازه داد این منطقه در پرتگاه بیفتد.

از سوی دیگر، آورایم هالیوی رییس سابق سازمان استخبارات رژیم صهیونیستی موساد از دولت صهیونیستی خواست وارد گفتگوی واقع بینانه با جنبش مقاومت اسلامی حماس شود و در صورتی که از این کار خودداری کند، در تعامل با نسل های بعدی با مشکلاتی مواجه خواهد شد و جنگ های دیگری هم روی خواهد داد و در نهایت، اسراییل مجبور به ورود به غزه خواهد شد و کنترول سرنوشت خودش را هم از دست خواهد داد.

در همین راستا، عاموس گلعاد مسئول سابق وزارت جنگ رژیم صهیونیستی مدعی شد که حماس آماده گی مذاکره با اسراییل را ندارد و راه حل اساسی برای حل اختلافات با حماس وجود ندارد. وی در عین حال از دولت صهیونیستی خواست که خواسته ها واقدامات حماس را به خوبی درک کند.

اسراییل کاتس وزیر راه و ترابری رژیم صهیونیستی هم از عدم وجود سیاست وضاحت در تعامل با نوار غزه انتقاد کرد و گفت: تمامی دولت ها حماقت آمیز حرکت می کنند و رویکرد راهبردی ندارند.

در پایان این راپور آمده است که نتیجه نهایی سیاست های رژیم صهیونیستی در قبال باریکه غزه، اعمال فشار بیشتر علیه آن است که در نهایت منجر به انفجار اوضاع علیه خود این رژیم خواهد شد.

گفتنی است که راپور های مختلف سازمان ملل متحد و سازمان های بین المللی نسبت به خطرناک بودن اوضاع در باریکه غزه در سایه تشدید محاصره هشدار داده و تاکید کرده بودند که باریکه غزه در سال 2020 دیگر قابل سکونت نخواهد بود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار