- خبرگزاری افغان تلکس - https://www.afghantelex.com -

انزوای ترمپ؛ براثر نظم جدید ارگ سفید!

ارگ سفید [1]

بگفته گورکا، ترمپ از تغییرات متعدد ایجاد شده توسط جان کلی درکاخ سفید، ناراحت است…

سباستین گورکا در مصاحبه با پایگاه اطلاع‌رسانی کانگرس گفت که پل رایان و میچ مک کانل در یک توهم خیالی به سر می برند و در عمل به وعده‌های خود به مردم امریکا خاصتاً ارایه جایگزینی برای اوباماکر شکست خورده‌اند.

وی که روز جمعه، یک هفته بعد از اخراج استیو بانون، استراتیژیست ارشد ترمپ ارگ سفید را ترک کرد در ادامه گفت: تصور نمی‌کنم که رایان و مک کانل علیه ترمپ مشغول کار باشند اما مسلما با او همکاری هم نمی‌کنند.

گورکا معتقد است که ترمپ از تغییرات متعدد ایجاد شده توسط جان کلی، رییس دفتر جدید ترمپ که دسترسی به ترمپ را برای دیگران محدود کرده و نظم جدیدی را وارد ارگ سفید کرده ناراحت است.

مشاور سابق ترمپ دراین باره گفت: رییس‌جمهور درحال حاضر تا اندازه زیادی احساس انزوا می‌کند. افراد دیگر مانند قبل امکان دسترسی به ترمپ را ندارند.

هرچند گورکا مدعی است که از سمت خود در ارگ سفید استعفا داده اما اعلامیه ارگ سفید به شکلی تنظیم شده که گویا چنین نیست. بسیاری معتقدند جان کلی گورکا را که من‌حیث دستیار معاون ترمپ در مسایل امنیت ملی فعالیت می‌کرد از ارگ سفید بیرون انداخته است.

گورکا معتقد است که خروج بانون دلیلی بر این استعفا بوده است. وی اصرار دارد سخنرانی ترمپ در مورد سیاست جدید امریکا در قبال افغانستان و عدم استفاده از عبارت اسلام رادیکال در این سخنرانی عامل استعفایش بوده است.

گورکا در بسیاری از مصاحبه‌های خود گفته که بسیاری از افراد در ارگ سفید علیه ترمپ فعالیت می‌کنند و اعتقادی به شعار وی مبنی بر امریکا را دوباره باعظمت کنیم ندارند.