افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : تحلیلی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 22 ژوئن , 2017 لینک کوتاه خبر :

انتقاد هند از بی توجهی سازمان ملل به افغانستان

سید اکبرالدین

به نقل از فرست پوینت، هند شورای امنیت سازمان ملل و جامعه جهانی را به بی توجهی نسبت به گروه‌های تروریستی و حامیان آنها در افغانستان متهم کرد.

سید اکبرالدین نماینده دائم هند در سازمان ملل در شورای امنیت سازمان ملل اظهار داشت: عدم توانایی و عدم تمایل جمعی جامعه جهانی برای دیدن مشکلات، همانطور که هستند، مصارف هنگفتی برای مردم افغانستان ایجاد کرده است.

وی افزود: شورای امنیت سازمان ملل حتی از محکوم کردن برخی از حملات تروریستی در افغانستان خودداری کرده است.

اکبرالدین همچنین عدم برگزاری جلسات کافی شورای امنیت سازمان ملل با محوریت افغانستان را مورد انتقاد قرار داد.

نماینده دائم هند اظهار داشت: برخی با بیان اینکه این حملات توسط عناصر ضد حکومتی انجام می‌شوند و نتیجه بحران‌های سیاسی و مدنی در افغانستان هستند، اهمیت این مسایل را کاهش می‌دهند.

وی گفت: عاملان ضد حکومتی افغانستان از کجا تسلیحات، مواد منفجره و حمایت‌های مالی خود را بدست می‌آورند و کجا آموزش می‌بینند؟ پناهگاه امن این گروه‌ها کجاست؟

نماینده دائم هند در سازمان ملل تصریح کرد: تحریم‌هایی که قرار بود شورای امنیت بر گروه‌های تروریستی در افغانستان اعمال کند نیز بی‌اثر بوده؛ زیرا کمیته اعمال تحریم‌ها افزایش تولید تریاک که همراه با افزایش جهانی مواد مخدر بوده را کاملا نادیده گرفته است.

اکبرالدین گفت: اولین و مهم‌ترین وظیفه جامعه جهانی این است که اطمینان حاصل کند تا گروه‌های تروریستی و افراط‌گرا در هیچ جا پناهگاه امنی نداشته باشند.

وی تاکید کرد: نباید تروریست‌ها را به خوب و بد تقسیم کرد و یا یکی را علیه دیگری مورد استفاده قرار داد.

نماینده هند در سازمان ملل خواستار شد که با گروه‌هایی چون طالبان، شبکه حقانی، القاعده، داعش، فرقه طیبه و جیش محمد، بدون تلاش برای توجیه فعالیت‌ آنان، مانند سازمان‌های تروریستی رفتار شود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار