افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : تحلیلی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 11 آگوست , 2017 لینک کوتاه خبر :

انتقاد شیخ رشید ازعملکرد چهارسالۀ نوازشریف

شیخ رشید

رهبرحزب عوامی مسلم لیگ گفت: فساد اقتصادی نواز شریف محرز شده ولی او می‌خواهد خود را بی‌گناه جلوه دهد!

به نقل از ای آر وای نیوز، شیخ رشید رهبر حزب عوامی مسلم لیگ اعلام کرد: فساد اقتصادی نوازشریف کاملا اثبات شده است ولی او می‌خواهد با تکیه بر مردم و اجتماع آنان خود را بیگناه جلوه دهد.

وی افزود نواز شریف با اتهامات بی‌اساس بی نظیر بوتو را از سیاست عزل کرد ولی حالا خود او به خاطر اثبات شدن فساد اقتصادی مجبور شد از تمامی مسئولیت‌هایش استعفا دهد.

شیخ رشید با انتقاد از عملکرد چهارساله نواز شریف گفت: در شهر روالپندی هیچ پیشرفتی صورت نگرفته و دقیقا به همین علت نواز شریف موفق نشد تجمعی را در این شهر مدیریت کند.

رهبر حزب عوامی مسلم لیگم اضافه کرد: نام نواز شریف در 19 دوسیه فساد اقتصادی وجود دارد، ولی مدعی شده که فقط به خاطر یک اتهام بی اساس رد صلاحیت شده است؛ او مخفیانه با تمامی افراد صاحب نفوذ مذاکره می‌کند و تجمع راه می‌اندازد تا به مراکز خاص فشار وارد کند، در مُـلکی که هر باشنده روزانه حداقل 4 بار قطعی برق را تجربه می‌کند او مدعی کدام پیشرفت است؟

وی تاکید کرد: من و عمران خان در روز 13 آگوست پاسخ محکمی به او و اتهامات بی‌اساسش خواهیم داد، ما در ناصر باغ به او اثبات می‌کنیم که سیل هواداران یعنی چه. او در پی تحت فشار قرار دادن ستره محکمه و اردوی ملی می‌باشد.

از سویی دیگر فواد چوهدری سخنگوی حزب تحریک انصاف اعلام کرد: من به مردم شهر راولپندی تبریک می‌گویم زیرا مردمی قانون مدار هستند و در تجمع نواز شریف اشتراک نکردند، وی موفق عمل نکرد زیرا بر همگان آشکار است که چرا نواز شریف عزل شده است قطعا او دیگر نمی‌تواند مردم را فریب دهد.

فواد چوهدری گفت: نواز شریف هر چقدر تلاش کند و سخنرانی کند دیگر فایده‌ای به حال او نخواهد داشت زیرا مردم آگاه شده‌اند و از مسایل کشور غافل نیستند.

سخنگوی حزب تحریک انصاف افزود: هدف بعدی ما بازگرداندن پول‌های مردم است، پول‌هایی که توسط نواز شریف چپاول شده است.

همزمان با نزدیک شدن سالروز آزادی پاکستان یعنی 14 آگِست، احزاب مختلف به شدت فعال شده و خود را برای پیروزی در انتخابات سال آینده آماده می‌کنند، نواز شریف پس از عزل، اجتماعی اعتراضی در لاهور خواهد داشت و عمران خان، شیخ رشید و داکتر قادری درشهرهای اسلام‌آباد و لاهور علیه حزب حاکم اجتماعات اعتراض‌آمیز برگزار می‌کنند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار