افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : تحلیلی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 30 مارس , 2016 لینک کوتاه خبر :

امیدی برای بهبودی وضعیت در افغانستان وجود ندارد

نماینده ویژه روسیه در امور افغانستان گفت: وضعیت امنیت در این کشور وخیم است و احتمال انتقال ناامنی به کشورهای آسیای مرکزی افزایش یافته است.

 

به نقل از «پرس تاج»، «ضمیر کابل اف» نماینده ویژه روسیه در امور افغانستان گفت: وضعیت امنیتی در افغانستان وخیم است و خطر انتقال ناامنی به کشورهای آسیای مرکزی بیشتر شده است.

 

وی ادامه داد: وضعیت افغانستان متشنج است و هیچ نشانی از بهبودی اوضاع در این کشور دیده نمی‌شود.

 

نماینده روسیه در افغانستان در ادامه با اشاره به اینکه وضعیت افغانستان بسیار بحرانی و بی ثبات است، افزود: در حال حاضر امیدی برای بهبودی وضعیت در این کشور وجود ندارد.

 

کابل اف با تکیه بر اینکه در بیشتر نواحی و استان‌های افغانستان ثبات و امنیت وجود ندارد، تاکید کرد: چنین وضعیت نه تنها برای این کشور، بلکه برای تمام منطقه خطرناک است.

 

به تصریح وی، جنگجویان گروه طالبان همراه با دیگر گروه‌های افراطی به حملات مسلحانه خود در این کشور ادامه می دهند و در حال درگیری با نیروهای اردوی افغانستان قرار دارند.

 

وی با اشاره به مناطق شمالی افغانستان و هم سرحد با کشورهای آسیای مرکزی گفت: وضعیت در این مناطق رو به وخامت است و جنگجویان در مناطق سرحدی ترکمنستان و تاجکستان در حال تقویت شدن هستند.

 

کابل اف با اشاره به خطر گروه داعش در افغانستان افزود: از سال 2014 فعالیت داعش در افغانستان افزایش یافته وتعداد جنگجویان این گروه در حال حاضر بیش از 10 هزار نفر می‌باشد.

 

برگزاری رزمایش نیروهای نظامی مشترک تاجکستان و روسیه در مناطق سرحدی تاجکستان با افغانستان ظاهرا پاسخی است به این نگرانی که از جانب نماینده مسکو رسانه ای شد.

 

هفته گذشته در ولایت «ختلان» تاجکستان رزمایش مشترک بین نیروهای نظامی تاجکستان و روسیه با بیش از 50 هزار نیرو و تجهیزات نطامی صورت گرفت که به نوبه خود بزرگترین رزمایش نظامی این 2 کشور در 10 سال اخیر محسوب می شود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار