افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : تحلیلی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 25 آوریل , 2017 لینک کوتاه خبر :

امنیتِ لبنان به امنیتِ سوریه وابسته است!

نبیل قاووق

بگفته عضو شورای مرکزی حزب‌الله لبنان، سیاست عربستان در حمایت از جبهه النصره و امریکا در سوریه تهدیدی واقعی برای ثبات لبنان می باشد…

به نقل از سایت العهد، نبیل قاووق، عضو شورای مرکزی حزب‌الله لبنان در مراسم یادبودی که در تکیه‌خانه شهر عیترون جنوبی برگزار شد، اظهار داشت:

سیاست عربستان در حمایت از جبهه النصره و امریکا در سوریه تهدیدی واقعی برای ثبات لبنان است چراکه امنیت لبنان به امنیت سوریه وابسته است به همین علت زمانی که عملیات ما علیه خطر تکفیری‌ها در سوریه با موفقیت پایان یابد، ما از کشور و مردم خود دفاع کرده‌ایم و اگر تکفیری‌ها در آن طرف سرحدات لبنان بر مردم سوریه مسلط شوند، ما نمی‌توانیم پیش بینی کنیم وضعیت لبنان در آن صورت چگونه خواهد شد؟

شیخ قاووق گفت: دستاوردهای مقاومت در بیرون راندن گروه‌های تکفیری از الزبدانی، سرغایا، بلودان و مضایا دستاوردی استراتیژیک و کلان در راستای حفظ و تقویت ثبات و امنیت لبنان است چراکه ما به این شکل خطر را از خاک کشور خود دور و راه را برای هرگونه نفوذی به خاک لبنان مسدود کردیم.

این عضو شورای مرکزی حزب‌الله در ادامه از موفقیت اخیر ارتش لبنان تقدیر کرد و گفت: ارتش لبنان ثبات و آرامش را در منطقه تثبیت و راه را برای ورود گروه‌های تکفیری مسدود کرد اما باید به عملیات ریشه کن سازی گروه‌های تکفیری در ارتفاعات عرسال و راس بعلبک ادامه دهد.

وی افزود: موفقیت‌ها و پیروزی‌های مقاومت در کنار پیروزی‌های ارتش لبنان در مبارزه با تروریزم کشور را در برابر خطر تکفیری حفظ کرد، با همکاری این دو لبنان می تواند مناطق باقی ماند را از دست تکفیری‌ها آزاد کرده و پیروزی جدیدی را رقم بزند.

وی همچنین درباره امور داخلی لبنان نیز گفت: اگر قانون انتخابی جدید تا قبل از مهلت‌های قانونی تعین شده، تصویب نشود، لبنان در آستانه فاجعه‌ قرار می‌گیرد. در صورتی که این امر محقق نشود، ثبات سیاسی، اجتماعی و اقتصادی لبنان به خطر می‌افتد.

شیخ قاووق تاکید کرد: حزب‌الله در راستای دستیابی به توافق درخصوص قانون انتخابی جدید، امتیازاتی داده است، حزب‌الله در پیچش‌ها و کشمکش‌های موجود بر سر این قانون نقشی ندارد، کسانی که از این مساله ضرر می‌بیند، همان کسانی هستند که همچنان دست به توطیه و بازی‌های سیاسی می‌زنند و آنچه در دل دارند را پنهان می‌سازند.

این عضو شورای مرکزی حزب‌الله در ادامه تاکید کرد: کسانی که برای امتیازدهی جهت نجات کشور تصمیمی مسئولانه و ملی اتخاذ نمی‌کنند، مرتکب اشتباهی ملی در حق کشور خود می‌شوند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار