افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : تحلیلی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 12 اکتبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

امریکا فقط وانمود می کند که به مواضع تروریستها حمله می کند!

حمله هوایی

عضو انجمن کارشناسان نظامی گفت: برای امریکا دقیقا مهم است تا جنگ در سوریه تا جای ممکن ادامه پیدا کند.امریکا فقط وانمود می کند که به مواضع تروریستها حمله می کند. اکنون دیگر بر کسی پوشیده نیست که گروههای تروریستی هستند که امریکا از آنها حمایت می کند.

وزارت دفاع روسیه از امریکا خواسته تا اهداف خود در عملیات نظامی در سوریه را اعلام کند، برای اینکه تامین تروریستهای داعشی از خاک عراق، سوالاتی را بوجود آورده است. الیگ گلازونوف کارشناس مسایل نظامی در گفتگو با آژانس خبررسانی نووستی اوضاع پیرامون این مسئله را تشریح کرده است.

تروریستهایی که در مقابل حملات نیروهای دولتی سوریه در منطقه دیرالزور مقاومت می کنند، بطور گسترده از خاک عراق تامین تسلیحاتی و انسانی می شوند. وزارت دفاع روسیه با اشاره به این مسئله، یادآور شده است که ایتلاف به اصطلاح ضدتروریستی به رهبری امریکا تعداد حملات خود به تروریستها در مناطق غربی عراق را بشدت کاهش داده است و عملا تنها شعار مبارزه با گروه تروریستی داعش می دهد، در حالیکه داعش در عراق موفق شده مناطق جدیدی را هم به تصرف خود درآورد.

در همین رابطه وزارت دفاع روسیه از ایتلاف بین المللی به سرکردگی امریکا خواسته تا توضیح دهد: آیا آنها واقعا سعی دارند عملیات نیروهای دولتی سوریه در ولایت دیرالزور را پیچیده کنند یا اینکه قصد دارند تروریستها را به سمت مناطقی برانند که نیروی هوایی روسیه بتواند آنها را نابود کند؟

طبق گفته های سرفرقه ایگور کوناشینکوف سخنگوی وزارت دفاع روسیه، اردوی سوریه با حمایت نیروهای هوایی-فضایی روسیه طی هفته گذشته بطور قابل توجهی مناطق تحت کنترول خود به سمت شمال غربی و جنوب شرقی از دیرالزور را گسترش داده است. این در حالی است که تروریستهایی که در اطراف رود فرات فعال هستند، با قاطعیت مقاومت کرده و اصلا تضعیف نشده اند و علت آن هم این است که هر روز از طریق خاک عراق نیروهای انسانی جدیدی به آنها ملحق می شوند.

این مقام نظامی روس به پنتاگون پیشنهاد نمود که راهکار خود در عملیات هوایی در چوکات مبارزه با داعش را بطور وضاحت توضیح دهد. برای اینکه، به گفته وی، از آغاز عملیات نظامی اردوی سوریه در ولایت دیرالزور، ایتلاف امریکایی بشدت حملات خود به تروریستهای داعشی در خاک عراق را حداقل به میزان 5 برابر قبل، کاهش داده است.

الیگ گلازونوف عضو انجمن کارشناسان نظامی و رییس فاکولته علوم سیاسی و اجتماعی پوهنتون اقتصاد چلیخانوف روسیه در این مصاحبه چنین ابراز عقیده کرده است که برای امریکا دقیقا مهم است تا جنگ در سوریه تا جای ممکن ادامه پیدا کند.

وی گفته است: امریکا فقط وانمود می کند که به مواضع تروریستها حمله می کند. اکنون دیگر بر کسی پوشیده نیست که گروههای تروریستی هستند که امریکا از آنها حمایت می کند. آنها به این متحدان خویش کاری ندارند، بلکه برعکس آنها را از عراق به سوریه می فرستند تا در مقابل نیروهای دولتی بجنگند و جنگ در سوریه هر چه بیشتر ادامه پیدا کند.

این کارشناس نظامی افزود: هدف اصلی امریکا این است تا اجازه ندهد روسیه و ایران و حتی چین بتوانند مواضع خویش در خاورمیانه را تقویت کنند. امریکایی‌ها نگران آن هستند که روسیه در حال افزایش نفوذ خود در این منطقه است، به همین دلیل آنها تنها به شعار مبارزه با تروریزم ادامه می دهند، همانطور که همیشه اینکار را کرده اند. بارها پیش آمده که آنها از نابودی رهبران داعش خبر داده اند، ولی بعد معلوم شده که همه آنها زنده هستند. امریکا فقط شعار می دهد.

به گفته گلازونوف، مسئله این است که به نفع امریکاست که دقیقا جنگ در خاک سوریه ادامه پیدا کند، نه در خاک عراق. برای اینکه آنها می توانند عراق را به نوعی کنترول کنند، ولی هیچ کنترولی بر سوریه ندارند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار