افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : تحلیلی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 1 جولای , 2017 لینک کوتاه خبر :

امریکا تمام مسلمانان جهان را هدف گرفته است!

زید حامد

یک تحلیلگر مشهور پاکستانی گفت: امریکا به این نتیجه رسیده که باید کاری کند که کشورهای اسلامی به جان هم بیفتند و یکدیگر را نابود کنند.

پس از جنجال‌های فراوانی که مواضع اتخاذشده توسط زید حامد در خصوص باشنده گان پاراچنار به وجود آورده بود وی مواضعش را شفاف کرد.

این تحلیلگر مشهور پاکستانی تصریح کرد: آخرین مرحله از نقشه شوم امریکا برای تقسیم کشورهای اسلامی و ایجاد تفرقه بین مسلمانان از ریاض شروع شده است، به‌طور قطع پس از حادثه 11سِپتِمبر این آخرین مرحله از نقشه آنهاست.

امریکا تمام مسلمانان جهان را هدف گرفته و قصد نابودی آنان را دارد، و بر همین اساس قصد دارد نقشه جغرافیه ی خاورمیانه را تغییر دهد.

زید حامد افزود اینک امریکا به این نتیجه رسیده است که به‌جای حضور مستقیم با نظامیان خود در کشورهای اسلامی باید کاری کند که کشورهای اسلامی به جان هم بیفتند و یکدیگر را نابود کنند.

ایجاد گروههایی مانند داعش، القاعده و تحریک طالبان پاکستان به همین دلیل است.

وی گفت: برای همه روشن است که آل سعود دست‌پرورده انگلیس است ولی آنان در حال حاضر به‌سوی یک اختلاف درونی پیش می‌روند، اینکه محمد بن نایف از ولیعهدی کنار گذاشته شده واکنون در حبس خانگی به سر می‌برد نشان از عمق اختلافات میان حکام آل سعود است.

هرکجا در دنیای اسلام جنگی باشد عربستان در آن حضور دارد و از جمعی حمایت می‌کند، آنها بسیاری از حکومت‌های اسلامی را نابود کرده‌اند ولی این بار دیگر نوبت خود آنهاست.

آنان با قطر به جنگ پرداختند ولی ترکیه امتناع کرد، مشخص نیست حکام سعودی تا چه‌زمانی قصد دارند این روند را ادامه دهند.

پیش از این مواضع زید حامد در خصوص کشتار باشنده گان پاراچنار با ابهاماتی همراه شد و باعث شد آنها واکنش‌های تندی علیه او انجام دهند.

وی پیش از این در عربستان سعودی محبوس بوده است و درک خوبی از فضای حکومت آل سعود دارد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار