افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : تحلیلی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 12 دسامبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

الکدوانی قطر را به دست داشتن در حمله بر کلیسای قاهره متهم کرد

Egyptian security officials and investigators inspect the scene following a bombing inside Cairo's Coptic cathedral in Egypt December 11, 2016. REUTERS/Amr Abdallah Dalsh

رییس کمسیون دفاع و امنیت در پارلمان مصر، قطر را به حمایت مالی و رسانه ای از عاملان انفجار کلیسای قبطی ها در قاهره متهم کرد.

یحیی الکدوانی رییس کمسیون دفاع و امنیت در پارلمان مصر، در مصاحبه مطبوعاتی با متهم کردن قطر به حمایت از عاملان انفجار کلیسای جامع مرقس قدیس در قاهره، تصریح کرد: پروگرام های مسموم شبکه الجزیره قطر با اقدام تروریستی اخیر در قاهره رابطه ای وجود دارد.
وی افزود: قطر از طریق حمایت مالی و رسانه ای از گروههای مسلح در مصر و همچنین با راه اندازی شبکه الجزیره، اهداف شوم و پلید خود را علیه مصر عملی می کند، و ازهمین طریق در انفجار کلیسای پطرس دست دار”.
کدوانی خاطرنشان کرد: این کمسیون بررسی دقیق و گسترده ای را پیرامون راه های مبارزه با تروریزم در مصر، از طریق تصمیم گیری و قوانین سریع پیگیری خواهدکرد.
انفجار دیروز (یکشنبه) در کلیسای قبطی در قاهره دست‌کم 60 کشته و زخمی بر جا گذاشته است.
کلیسای جامع مرقس قدیس، بزرگترین کلیسای مصر است و در محله عباسیه قاهره قرار دارد.
بمب عامل این انفجار در در بخش زنان صحن کلیسا جاسازی شده بود و به همین دلیل بیشتر قربانیان این حادثه زن و طفل هستند.
این انفجار ده دقیقه پیش از پایان مراسم نیایش روز یکشنبه در کلیسا رخ داد.
به دنبال این انفجار عبدالفتاح سیسی، رییس جمهور مصر سه روز عزای عمومی در کشور اعلام کرد. این در حالی است که روز یکشنبه در مصر به مناسبت روز تولد پیامبر اسلام (ص) تعطیل رسمی و جشن بوده است.

عیسویان قبطی ۱۰ فیصد جمعیت مصر را تشکیل می‌دهند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار