افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : تحلیلی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 6 می , 2017 لینک کوتاه خبر :

افول امریکا نزدیک است…

افول امریکا

فدریکا موگرینی از سیاست خارجی غیرقابل پیش بینی امریکا در دوران ترمپ انتقاد کرد و گفت: اتحادیه اروپا می‌تواند به شریک اصلی روسیه،‌ هند و چین تبدیل شود.
به نقل از شبکه خبری راشاتودی، رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا در جریان یک جلسه پرسش و پاسخ در کنفرانسی در فلورانس در پاسخ به این سوال که آیا غیرقابل پیش بینی بودن دونالد ترمپ، رییس جمهوری امریکا به وی در پرداختن به مساله کوریای شمالی کمک می‌کند، یا خیر، گفت: برخی اوقات شما می‌توانید با این روش جلو بروید و شگفتی بیافرینید اما برخی اوقات هم شکست می‌خورید و زمانی برای جبران ندارید. روش اروپایی اینطور نیست.

درپی تصمیم دولت واشنگتن در بمباردمان پایگاه هوایی در سوریه در ماه گذشته عیسوی و همچنین استقرار نیروهای امریکایی در نزدیک سواحل کوریای شمالی،‌ موگرینی گفت که اتحادیه اروپا به دنبال رویکردی با انعطاف بیشتر است.

وی ادامه داد:‌ چیزی که برای اتحادیه اروپا درست است الزاما نمی‌تواند برای شرکای ما در ناتو و امریکا درست باشد. ما به خوبی می‌دانیم که تهدید امنیتی در جهان وجود ندارد که بتوان آن را با ابزار نظامی از میان برد. در جریان سفر اخیرم به پکن، دهلی نو و مسکو متوجه شدم که همگی آنها به دنبال یک اتحادیه اروپای قوی هستند و تمایل دارند تا در تمامی زمینه‌های اقتصادی، تجاری، امنیتی و توسعه بشری و همچنین آب و هوا و سیاست خارجی با ما همکاری داشته باشند.

وی گفت: آنها به دنبال همکاری با اتحادیه اروپا هستند نه به این خاطر که همیشه ما را دوست داشته‌اند بلکه به این خاطر که ما باید از یک روند پویا و قابل پیش بینی و درست استفاده کنیم. اروپا می‌تواند فضایی را اشغال کند که توسط واشنگتن اشغال شده است. این یک فرصت برای اتحادیه اروپاست و اتحادیه اروپا می‌تواند من‌حیث یک شریک برای تمامی طرف‌ها در جهان نقش آفرینی کند و در آنجاهایی که واشنگتن نتوانسته موفق شود، به پیروزی دست پیدا کند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار