افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : تحلیلی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 26 آوریل , 2017 لینک کوتاه خبر :

افشاگری شبكه العربيه، انگلیس را خشمگین کرد!

العربيه

به راپور پايگاه اينترنتي ميدل ايست آي، شبكه تلويزيوني العربيه به علت پخش بخش‌هايي از مصاحبه با يك زنداني بحريني، به نقض قوانين رسانه‌اي انگليس متهم شد.
براساس راپور مذکور، نقض جديِ قوانين پخش اخبار در انگليس و پخش مصاحبه با يك زنداني بحريني كه از شكنجه جان سالم به در برده است، ممكن است به جلوگيري از پخش برنامه‌ها و تعطيلي شبكه تلويزيوني العربيه در انگليس منجر شود.
سازمان تنظيم كننده مقررات رسانه‌اي انگليس (آفكام) Ofcom دريافته است كه شبكه خبري العربيه متعلق به عربستان سعودي، با پخش تصاويري از حسن مشيمع، رهبر مخالفان حكومت بحرين، حريم خصوصي او را نقض كرده است. اين تصاوير مربوط به دوران بازداشت خودسرانه مشيمع در بحرين است.
اكنون پخش برنامه‌هاي العربيه در انگليس با آينده‌اي مبهم روبرو است. در پي شكايت يك گروه فعال حقوق (بشرِ) آمريكايي به نمايندگي از مشيمع، شبكه عربي‌زبان العربيه كه برنامه‌هاي آن در انگليس، سراسر اروپا و خاورميانه پخش مي‌شود، اكنون ممكن است با جريمه صد هزار پوندي يا تعليق مجوز روبرو شود.
مشيمع كه از سوي سازمان عفو بين الملل من‌حیث زنداني عقيدتي شناخته شده است، بنيانگذارِ بزرگترين جناح سياسي مخالف حكومت بحرين (الوفاق) است كه اكنون منحل شده است.
او در قيامِ هواداران دموكراسي بحرين در سال 2011 ميلادي دستگير شد و محکمه نظامي او را به علت اتهامات مرتبط با درخواست ايجاد جمهوري در بحرين، به حبس ابد محكوم كرد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار