افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : تحلیلی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 26 جولای , 2017 لینک کوتاه خبر :

افشاگری سایت روسی از آخرین پیام محمد بن نایف به پادشاه

محمد بن نایف

سایت روسی اسپوتنیک عربی آخرین نامه ولیعهد پیشین عربستان قبل از برکناری از سمت اش را فاش کرد.

متن این نامه چنین است:

خادم الحرمین الشریفین و رییس شورای وزیران

السلام علیکم و رحمة الله و برکاته

مفتخرم تا بدین وسیله اشاره کنم که عربستان سعودی در سایه سیاست حکیمانه شما خادم حرمین شریفین به وجهه ای جهانی دست یافته و موقعیت جهانی خویش را بهبود بخشیده است، ولی در این شرایط بحرانی و حساس کنونی با توطیه خطرناکی روبرو هستیم ولی باید آگاه بود و با درایت و با احتیاط کامل با آن برخورد کرد تا این پروگرام را ناکام گذاشته و قبل از اینکه اوضاع وخیمتر و بحرانی تر شود آن را خنثی سازیم.

به اطلاع شما می رسانم که امارات در این مدت نقش موثری در ایجاد اختلاف افکنی میان من و جانشین ولیعهد داشته و هم اکنون نیز بن زاید با سوء استفاده از رابطه مستحکم خویش با رییس جمهوری امریکا در حال برنامه ریزی است. ولی باید کاملا مراقب این رفتار امارات بود تا ما را برای رسیدن به اهداف و نیت های خویش به سمت بحران ساختگی و از پیش طراحی شده نکشاند.

نیرنگ امارات برای استفاده از اختلافات موجود در دیوان پادشاهی برای من بر ملا شده و بن زاید همچنان در حال اختلاف افکنی و ماهی گرفتن از آب گل آلود است. اختلافاتی واقعی میان بحرین، عربستان، بحرین و امارات از یک طرف و قطر از طرف دیگر وجود دارد ولی نباید اجازه داد تا اوضاع از وضعیت کنونی متشنج تر شود. کینه های میان آل زاید و آل ثانی قدیمی و بسیار ریشه دار است و حکمت اقتضا می کند تا اجازه ندهیم امارات برای رسیدن به اهداف خویش از ما من‌حیث بازیچه استفاده کند، اماراتی که استراتیژی اش در قبال جهان عرب کینه توزانه و به سود امریکاست. در پایان می گویم که سرنوشت کشور و ملت ما در دستان شماست و انسان دانا قبول نمی کند که وضعیت بدین نحو باقی بماند.

خداوند سرور ما خادم الحرمین الشریفین را در همه کارهایش موفق بدارد و پایدار باشید.

 

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار