افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : تحلیلی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 21 جولای , 2012 لینک کوتاه خبر :

از کرزی اصرار و از پرویز اشرف انکار !

حامد کرزی رییس جمهوری کشور می گوید که درمورد حملات راکتی از خاک پاکستان و ولایات شرقی کشور با نخست وزیر پاکستان گفتگو کرده است. اما نخست وزیر پاکستان نه تنها حملات راکتی از خاک این کشور به ولایات شرقی افغانستان را رد می کند، بلکه مدعی است که از خاک افغانستان به پاکستان حملاتی صورت گرفته است.

راجا پرویز اشرف دو دستگی در سیاست پاکستان در قبال افغانستان را رد کرده و می افزاید که دستگاه های نظامی پاکستان تابع دستور حکومت منتخب این کشور اند.
نخست وزیر پاکستان در نشست خبری مشترک با حامد کرزی در مورد وجود پناهگاه های تروریستان در پاکستان گفت که پاکستان خود یکی از قربانیان تروریزم است و حمایت پاکستان از سازمان های هراس افکن واقعیت ندارد.

نخست وزیر پاکستان نه تنها حملات از خاک پاکستان به ولایت کنر را رد کرد بلکه مدعی نیز شد که از افغانستان به خاک پاکستان حملاتی صورت می گیرد که غیرنظامیان پاکستانی کشته می شوند. اما حامد کرزی بدون ارایه ی توضیحات بیشتر گفت که در مورد حملات راکتی از خاک پاکستان به افغانستان نیز با نخست وزیر پاکستان بحث هایی صورت گرفته است.

به باور برخی از آگاهان، سیاست پاکستان در برابر افغانستان یک دست نیست و در حالی که حکومت غیر نظامیان پاکستان خواستار همکاری با افغانستان است، اما دستگاه های استخباراتی این کشور از گروه های هراس افکن حمایت می کنند. اما نخست وزیر پاکستان این ادعاها درمورد دو دستگی سیاست را رد کرد و گفت: ادارات و نیروهای نظامی پاکستان با دستور حکومت منتخب این کشور عمل می کنند.

در پاسخ به پرسش یک خبرنگار پاکستانی مبنی بر آن چه که وی تبلیغات منفی شورای ملی افغانستان و امنیت ملی کشور عنوان کرد، نخست وزیر پاکستان از سخنگویان و رسانه های هر دو کشور خواست تا از یکدیگر به خوبی یاد کنند. اما رییس جمهوری کشور آن را محصول وضعیت خواند و تاکید کرد که بحث های امروز هم برای رفع همین سوء ظن ها و بد گمانی ها بود.

نخست وزیر پاکستان در حالی راکت پراکنی از خاک پاکستان به افغانستان را انکار می کند که پیش از این برخی از مقامات ناتو نیز آن را تایید کرده اند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار