افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : تحلیلی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 19 جولای , 2012 لینک کوتاه خبر :

آب از سر تيره است! (نگاهي به 3 ماموريت مهم وهابيت…)

آب از سر تيره است (نگاهي به 3 ماموريت مهم وهابيت در جهان اسلام)

بخش اول

مذهب ضاله وهابیت که امروزه شومی و نکبت آن دامنگیر تمام جهان اسلام و از جمله کشور اسلامی ما افغانستان گشته است و از فتنه ها و دسایس آنان خونهای بیگناهان بسیاری بر زمین می ریزد، به شهادت اسناد تاریخی ساخته و پرداخته دولت استعمار پیر انگلیس بوده است. به گواهی اسنادی که در لابه لای اوراق کهنه تاریخی بر جای مانده است دولت انگلستان به عزم نابودی امپراطوری اسلامی عثمانی که علاوه بر بخشهای بزرگی از آسیا ساحات مهمی از اروپای شرقی را نیز در تسخیر خود داشت و قدرت سیاسی نظامی اروپای مسیحی را با چالش جدی مواجه گردانیده بود، این مذهب سراپا ضلالت را توسط جاسوسان و ایادی خود و به یاری گمراهانی ایجاد نمود.

محمد بن عبدالوهاب گمراهی که به دسیسه جاسوس بریتانیایی مستر همفر پایه های تاسیس این فرقه ضاله را فراهم ساخت از آن دسته منحرفین کم سوادی بود که به جای کوشش در درک و دریافت عمیقتر آموزه های اسلامی دست به فتنه جویی زد و به پشت گرمی و حمایتهای پیدا و پنهان استعمار انگلیس این جریان ضاله را با تمسک به آموزی های موجودی شیطان صفت به نام ابن تیمیه که در تاریخ سرگذشت او چیزی به جز تکفیر و فحاشی به جان و حیثیت مسلمانان نمی بینیم تاسیس نمود

بیباکی و گشاده دستی شگفت آوربه ظاهر عالمانی همچون ابن تیمیه در کافر خواندن سایر مسلمانان  سرمشق محمد بن عبدالوهاب و کسانی به مانند او قرار گرفت که حرمت آبرو و خون و مال سایر همدینان خود را به سهولت تمام زیر پا می گذارند و بر هر آنکس که جمود آنان را بر نمی تابد اتهام کفر و زندقه وارد می آورند. این مذهب ضاله درست به همین نیت با مداخله مستقیم استعمار پیر ایجاد گردید. اگر در تاریخ صدر اسلام نیز به دنبال نشانه هایی از رگه های فکری این جریان حوادث تاریخ اسلام را ورقی بزنیم به وقایع سال سی و هفت هجری بر می خوریم و پی می بریم که این رویکرد ناصواب از نخستین دهه های پیدایش دین اسلام گریبانگیر جامعه اسلامی گردید تا جاییکه این رویکرد تکفیرگرایانه شخصی چون علی بن ابی طالب را نیز از گزند خود در امان نداشت و به تکفیر او نیز منجر شد.

خوارج که مجمسه تمام عیار عدم بصیرت و نمود آشکار ظاهر پرستی و قشری گرایی بودند در بحبوحه جنگ صفین و در جریان حکمیت بنا به انحرافاتی بنیادین که به سبب عوارض یاد شده دامنگیرشان گردیده بود به روی مولای متقیان امیر مومنان علی (ع) نیز شمشیر کشیده و او را که به فرموده رسول خدا معیار و محک حق و حقیقت بود حتی از دایره موحدان نیز بیرون راندند.

چنانچه به عملکرد این گروه سرتاپا جهالت و ضلالت بنگریم قرابت و خویشاوندی بسیار نزدیکی میان آنان و وهابیونی که به دسیسه و یاری استعمار پیر بلای جان مسلمین گشته اند می یابیم. در جریان جنگ صفین خوراج که از اسلام صرفا به پوسته ای از آن دست یافته بودند به سهولت تمام آلت دست دشمنان حقیقی حق و عدالت و اسلام قرار گرفتند. وهابیون نیز امروزه به تمام معنا آلت دست نظام سلطه جهانی قرار گرفته و چنانچه عملکرد چند دهه اخیر آنان را مورد بازبینی قرار دهیم به سهولت درخواهیم یافت که در هر کجا منافع استعمار به خطر افتاده است همین کسانی که به ظاهر شعار توحید و یکتاپرستی سر می دهند به یاری آنان آمده و بر ضد جبهه عدالت طلبان موضع گرفته اند.

چگونه می توان از یاد برد که همینان در بحبوحه حمله بی امان و همه جانبه اسرائیل به لبنان که با پشتیبانی نظامی، سیاسی و اقتصادی جبهه امپریالیسم غرب صورت گرفت چگونه به یاری اسرائیل شتافه و حتی بنا به بعضی مستندات انکار ناپذیر به اسرائیل وعده سپرده بودند که حمایتهای لازم اقتصادی از آنان را در برابر حزب الله به عمل خواهند آورد

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار