افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : یادداشت -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 16 جولای , 2016 لینک کوتاه خبر :

یمنی ها مزدوران سعودی را به عقب راندند!

یمن

«علی عبدالله الهمذانی»، یکی از قومندانان نظامی اردوی یمن اظهار داشت: درگیری‌ها در شرق صنعا و غرب مأرب در اوج شدت خود قرار دارد و نیروی هوایی ایتلاف سعودی به مزدوران خود برای پیشروی در این منطقه کمک زیادی می‌کند.

وی افزود: مزدوران ایتلاف سعودی با تدارک حملات جدید قصد پیشروی به سوی جبل یام را دارند اما نیروهای اردوی ملی و کمیته‌های مردمی با وارد آوردن تلفات جانی و تجهیزاتی سنگین به صفوف این تروریست‌ها آنها را وادار به عقب‌نشینی کردند.

الهمذانی گفت: همزمان جنگنده‌های ایتلاف سعودی نیز در پنچ نوبت مناطق درگیری در جبل یام و منطقه المجاوجه را بمباردمان کردند.

این در حالی است که طی روزهای اخیر اردوی ملی و کمیته‌های مردمی یمن ضمن بازگرداندن امنیت به شماری از مواضع و مناطق مهم در فرضه نهم، تلاش گروه‌های مزدوران ایتلاف سعودی برای پیشروی به سوی منطقه راهبردی جبل یام را ناکام گذاشتند.

تلفات سنگین مزدوران سعودی در جبهه صرواح

از سوی دیگر شمار زیادی از مزدوران ایتلاف سعودی در جریان عملیات پاکسازی ارتفاعات مشرف به فرقه کوفل در شهر صرواح ولایت مأرب به هلاکت رسیده یا زخمی شده و سه محاربوی ماشین آنها منهدم شد.

تکمیل عملیات پاکسازی ارتفاعات مشرف به فرقه کوفل یک روز پس از شکست مزدوران سعودی در جبهه صرواح نزدیک به این فرقه صورت گرفت که این تروریست‌ها بار دیگر قصد حمله و بازپس گیری مناطق از دست رفته را داشتند اما اردوی ملی و کمیته های مردمی ضربه های سنگینی به آنها وارد کردند.

درگیری‌ها از آغازین ساعات صبح روز پنجشنبه با تدارک مزدوران سعودی برای پیشروی کلان از منطقه المشجح به سوی مواضع مشرف به فرقه کوفل شروع شد که در نهایت به گفته یک منبع نظامی یمن با کشته شدن شمار زیادی از مزدوران سعودی و انهدام 3 محاربوی ماشین آنها همراه شد.

نیروهای اردوی ملی و کمیته‌های مردمی در این درگیری‌ها با عملیات بی نظیر و برق آسای خود مواضع مشرف به فرقه کوفل را تحت سیطره خود گرفته و با وارد کردن تلفات سنگین به صفوف دشمن آنها را مجبور به عقب‌نشینی کردند.

اردوی ملی و کمیته‌های مردمی بر ضرورت پیگرد مزدوران سعودی تا پاکسازی کامل مأرب و انهدام لانه‌های مزدوران سعودی در این ولایت به هر قیمتی تاکید کردند.

مزدوران ایتلاف سعودی در مدت اخیر تلاش داشتند با پیشروی در 2 جبهه صرواح و نهم معادلات میدانی در مأرب را تغییر داده و برای حمله به صنعا آماده شوند اما مقاومت اردوی ملی و کمیته های مردمی نقشه آنها را بر باد داد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار