افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : یادداشت -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 8 ژوئن , 2016 لینک کوتاه خبر :

گوگل با کاخ سفید ارتباط دارد!

گوگل

بگفته ی بنیانگذار ویکی‌لیکس، گوگل با کاخ سفید و کمپین انتخاباتی «هیلاری کلینتون» تعامل داشته و این موتور جست‌وجو قدرت کنترول جریان اطلاعات را دارد.
«جولیان آسانژ» بنیانگذار ویکی‌لیکس روز گذشته در سخنرانی خود در نشست بین‌المللی رسانه‌ها تحت عنوان «عصر جدید روزنامه‌نگاری: وداع با رسانه‌های جریان اصلی» گفت که 80 فیصد از بودجه آژانس امنیت ملی امریکا (NSA) به بخش خصوصی واگذار شده است.

وی که از طریق ویدیو کنفرانس با حاضران در این نشست در مسکو صحبت می‌کرد، همچنین تأکید کرد که گوگل با کاخ سفید و کمپین انتخاباتی «هیلاری کلینتون» نامزد دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری 2016 امریکا تعامل داشته و این موتور جست‌وجو قدرت کنترول جریان اطلاعات را دارد.

خبرگزاری اسپوتنیک گزارش کرد، آسانژ در اینباره گفت حدود 80 فیصد از بودجه آژانس امنیت ملی امریکا خصوصی سازی شده است و این نمایانگر ادغام واشنگتن و شرکت‌های کلان است.

آسانژ به حاضرن در این همایش که به میزبانی خبرگزاری «روسیا سگودینا» برگزار شده بود، گفت: «گوگل به شدت و در سطح افراد و سطح تجاری با قدرت واشنگتن متحد شده است… گوگل به شدت بر کانال‌های توزیع (اطلاعات) کنترول دارد و به شدت خود را با استثناگرایی امریکا متحد کرده است».

به گفته وی، گوگل به «قدرت سنتی امریکا» تبدیل شده است و یادآور شد که «اریک اشمیت» مدیر اجرایی سابق آن در حال حاضر ریاست هیأت نوآوری پنتاگون را برعهده دارد.

وی در اینباره توضیح داد: «گوگل به طور مستقیم با کمپین هیلاری کلینتون تعامل دارد و در عوض از وزارت خارجه استفاده کرده است».

آسانژ، کلینتون را معضلی برای آزادی بیان در امریکا خواند و گفت: «به طور قطع وقتی به قدرت برسد، مشکلی برای آزادی بیان خواهد بود».

بنیانگذار ویکی‌لیکس تأکید کرد که برخلاف «دونالد ترامپ» نامزد جمهوری‌خواهان، کلینتون یک سیاستمدار قابل پیش‌بینی است.

وی با اشاره به اقدام گوگل تخصیص صفحه نخست خود برای «تقویت درخواست جان کری وزیر خارجه امریکا برای بمباردمان سوریه در سال 2013» گفت: «گوگل به طور اجتناب‌ناپذیری بر مخاطب خود اعمال نفوذ می‌کند».

به گفته آسانژ، گوگل، چین را یک رقیب می‌داند و توضیح داد: «به نظر می‌رسد احساس گوگل به گونه‌ای است که گویی بخشی از خانواده امریکا است و اینکه مخالف چین است».

آسانژ در سال 2006، وب‌سایت ویکی‌لیکس را راه‌اندازی کرد و از آن زمان ملیون‌ها سند محرمانه دیپلماتیک از سراسر جهان در خصوص جاسوسی، جرایم جنگی، شکنجه و دیگر نقض‌های حقوق بشر نشر کرده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار