افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : یادداشت -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 10 جولای , 2016 لینک کوتاه خبر :

کلینتون: خشونت بیش از حد در امریکا را کاهش خواهم داد!

کلینتون.

کلینتون وعده داد که تمام تلاش خود را به کار خواهد بست تا «خشونت بیش از حد» در امریکا کاهش یابد و قوانین محاکمه‌ای اصلاح گردد و در ادامه قوانین کنترول تسلیحات تشدید شود!

 

«هیلاری کلینتون» کاندیدای پیشروی دموکرات‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری امریکا روز جمعه پس از اتفاقات دالاس و حمله به پولیس این شهر متعهد شد تا با همکاری جوامع و نیروهای اجرای قانون در امریکا طرزالعملی ملی در خصوص اعمال قدرت توسط نیروهای پولیس تبیین کند.

عصر چهارشنبه به وقت امریکا، «فیلاندو کستایل»، مرد سیاهپوست 32 ساله که همراه نامزد و دختر 4 ساله‌اش در حال دریوری در یکی از سرک های ایالت «مینه‌سوتا» بود، حین توقف در ترافیک مورد اصابت مرمی پولیس قرار گرفت و کشته شد. «آلتون استرلینگ» نیز سیاهپوستی دیگر بود که یک روز قبل از آن با مرمی افسران پولیس در ایالت «لوئیزیانا» امریکا جان خود را از دست داد.

صبح روز جمعه معترضان به اقدامات نژادپرستانه افسران پولیس امریکایی و کشتار اخیر سیاهپوستان در شهرهای مختلف امریکا به سرک ها آمدند. در دالاس اما حوادثی که اتفاق افتاد اندکی فراتر از اعتراض و تظاهرات و دستگیری معترضان رفت.

تعدادی تک‌تیرانداز که در ساختمان «بانک امریکا» مخفی شده بودند، به سمت نیروهای پولیس فَیْر کرده و 12 افسر پولیس در این تیراندازی‌ زخم برداشتند که در نهایت 5 افسر پولیس به دلیل شدت جراحات جان خود را از دست دادند.

پولیس دالاس در جریان تبادل آتش با افراد مسلح که در ساختمان مخفی شده بودند، سه نفر را دستگیر کرد اما فرد چهارم حاضر نشد تسلیم شود و در نهایت گزارش‌هایی مبنی بر کشته شدن وی و برطرف شدن تهدید موجود نشر شده بود.

هیلاری کلینتون که در جمع سیاهپوستان در کلیسایی در فیلادلفیا سخنرانی می‌کرد، در ادامه اظهاراتش به حمله به پولیس دالاس در پنج شب گذشته اشاره و تأکید کرد که تنش قومیتی در امریکا بسیار زیاد است.

وی در ادامه گفت: توجه به این مسئله از اهمیتی جدی برخوردار است که تبعیض نژادی به وضوح در جامعه امریکایی و حتی در بهترین ادارات پولیس در سراسر امریکا قابل مشاهده است. ما باید با این مسئله با همکاری یکدیگر مقابله کنیم.

کلینتون افزود: من متعهد می‌شودم که با همکاری جوامع و نیروهای اجرای قانون در امریکا طرزالعملی ملی در خصوص اعمال زور توسط نیروهای پولیس این کشور تدوین و ارائه نمایم. در نخستین بودجه‌ای که در جایگاه رییس‌جمهور امریکا ارائه دهم، یک ملیارد دالر به موضوع تحقیق و انجام پروگرام‌های آموزشی، حمایت از تحقیقات جدید اختصاص می‌دهم و این موضوع را من‌حیث یک اولویت ملی سیاست‌گذاری دنبال خواهم کرد.

کاندیدای پیشروی دموکرات‌ها همچنین وعده داد که تمام تلاش خود را به کار خواهد بست تا «خشونت بیش از حد» در امریکا کاهش یابد و قوانین محاکمه‌ای اصلاح گردد و در ادامه قوانین کنترول تسلیحات تشدید شود.

وی در ادامه ضمن تمجید از اقدامات پولیس دالاس در تلاش برای رفع تهدیدات بوجود آمده، گفت: شواهد مشخصی وجود دارد که سیاهپوستان در حوادثی که به پولیس امریکا مربوط می‌شود، بیشتر از دیگر گروه‌های امریکایی قربانی می‌شوند. به همین دلیل سفیدپوستان امریکایی باید به مبارزه علیه نژادپرستی در این کشور ملحق شوند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار