افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : یادداشت -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 10 دسامبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

وزیرامورخارجه عربستان برکنارخواهد شد!

%d8%a7%d9%84%d8%ac%d8%a8%db%8c%d8%b1

ولیعهد عربستان خواستار برکناری عادل الجبیر از مسند وزارت امور خارجه شد…

صفحه جیل الحریه و التنویر در شبکه اجتماعی تویتر افشا کرد محمد بن نایف ولیعهد عربستان در نامه ای غیر رسمی به ملک سلمان بن عبدالعزیز پادشاه این کشور خواستار برکناری عادل الجبیر از مسند وزارت امور خارجه شده است.

این پیشنهاد به دنبال ناکامی عادل الجبیر در مدیریت دوسیه های جاری در منطقه در ماههای گذشته مطرح شده است. وی از برکناری خودش در آینده نزدیک خبر دارد اما هنوز هیچ درخواست یا دستور رسمی از سوی پادشاه به وی نرسیده است.

جیل الحریه والتنویر با انتشار تصویری از این خبر که در صفحه روزنامه سعودی الوطن در فیسبوک نشر شده تأکید کرد، وزیر امور خارجه عربستان مدتی است در جلسات رسمی حضور نیافته است و به احتمال فراوان جانشین الجبیر یکی از شاهزادگان عربستانی و از نزدیکان ولیعهد باشد و احتمالا ملک سلمان پس از پایان سفر دوره ای به کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس الجبیر را از منصب خود برکنار کند.
عادل الجبیر در 29 آوریل 2015 و سه ماه پس از مرگ ملک عبدالله پادشاه عربستان، توسط ملک سلمان پادشاه جدید این کشور من‌حیث وزیر امور خارجه منصوب و جانشین شاهزاده سعود بن فیصل بن عبدالعزیز شد که اندکی کمتر از 40 سال بر مسند وزارت امور خارجه آل سعود تکیه زده بود.

الجبیر اولین شخصی است که از خارج از خاندان آل سعود به پست وزارت امور خارجه عربستان رسیده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار