افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : تحلیلی, یادداشت -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 23 جولای , 2016 لینک کوتاه خبر :

هسته‌های استخباراتی عربستان، درحال جاسوسی در لبنان!

عربستان لبنان

 

به اساس راپور وبگاه نشریه فلسطینی «المنار» چاپ بیت المقدس، این منابع راپور دادند که عربستان سعودی در لبنان چندین هسته استخباراتی تشکیل داده و مأموریت‌ آن‌ها جمع آوری اطلاعات از حزب الله و ارسال آن رژیم صهیونیستی است.

 

به گفته این منابع، این هسته‌ها و گروه‌های اطلاعاتی پیوسته با رهبرانی در موسسات وابسته به «سعد الحریری» رییس جریان المستقبل و «سمیر جعجع» رییس حزب «القوات اللبنانیه» در ارتباط بوده و به نفع سرویس استخبارات عربستان سعودی کار می‌کنند.

 

این منابع افزودند که این رهبران مورد حمایت مالی ریاض بوده و از این هسته‌های استخباراتی عربستان حمایت می‌کنند.

 

به گفته این منابع، در داخل سفارت عربستان سعودی اتاق عملیات تجسس تشکیل شده که بر این هسته‌ها نظارت دارد و اقدام به جذب مزدورانی کرده تا در صورت وقوع جنگ بین رژیم صهیونیستی و حزب‌الله از آن‌ها استفاده کنند.

 

از دیگر مأموریت‌های این هسته‌های استخباراتی آماده‌سازی برای عملیات تروریستی در لبنان است.

 

این منابع آگاه تأکید کردند که رژیم وهابی عربستان سعودی با رژیم اشغالگر قدس هم قرارداد شده و برای این رژیم اطلاعات جمع می‌کند تا در جنگ احتمالی اسراییل با حزب‌الله از تل آویو حمایت کند.

 

اخبار منابع آگاه حاکی از آن است که رژیم آل سعود برای ایجاد فتنه خونین در نوار غزه پلان هایی را طراحی کرده است؛ به گونه‌ای که از رهبران اخوان المسلمین خواسته است که از جنبش حماس بخواهند در مقابل حمایت رژیم سعودی از این جنبش و حمایت مالی از آن، دست از مقاومت بردارد و گروه‌های مسلح غزه از جمله جنبش جهاد اسلامی را هدف قرار دهد.

 

«عاموس یادلین»، رییس استخبارات اردوی رژیم صهیونیستی بین سال‌های 2006 تا 2009، در مصاحبه‌ای تأیید کرده که عربستان در جنگ اسراییل با حزب‌الله معروف به جنگ 33 روزه، از رژیم صهیونیستی حمایت اطلاعاتی کرده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار