افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : یادداشت -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 19 جولای , 2016 لینک کوتاه خبر :

نشر سناریویی خیالی از کودتای ترکیه، تمسخر مردم را برانگیخت!

ضاحی خلفان

اقدام «ضاحی خلفان» معاون سابق رییس پولیس دبی با نشر یک سناریوی خیالی از کودتای انجام شده در ترکیه، تمسخر کاربران انترنتی و دنبال‌کنندگانش را به دنبال داشت.

در این مقاله به قلم نویسنده‌ای ناشناس به نام «هدی جانات» ‌آمده است: در این کودتا 60 فیصد اردوی ملی اشتراک داشتند و پس از تسلط بر تمامی بخش‌های مربوط به دولت «رجب طیب اردوغان» رییس جمهور ترکیه به میدان هوایی بین‌المللی ترکیه فرستاده و از وی خواسته شد فورا این کشور را ترک کند؛ و اردوغان با خواست کودتاچیان به شرط سلامت خانواده‌اش موافقت کرد.

در ادامه سناریوی نویسنده مذکور که از زنده گینامه وی اطلاعاتی در دست نیست ، اعلام شده: مردم ترکیه در ساعات اولیه کودتا برای حمایت از کودتاچیان به سَرَک‌ها آمدند. طیاره اردوغان از میدان هوایی آنکارا به پرواز درآمده و خواستار فرود در جرمنی شده اما جرمنی قبول نکرده، سپس از آذربایجان و ایران این درخواست را کرده اما آنها نیز با فرود طیاره موافقت نکرده‌اند و برای اردوغان راهی جز بازگشت به ترکیه باقی نمانده و بنابراین طیاره وی در پایگاه امریکایی «اینجرلیک» در ترکیه فرود آمده است.

نویسنده این سناریو در ادامه نوشت: اردوغان از «باراک اوباما» رییس‌جمهور امریکا برای فرود در پایگاه اینجرلیک اجازه گرفت… پس از لحظاتی 12 طیاره جنگی ناشناس اف 16 در آسمان آنکارا و استانبول به پرواز در آمدند و 25 چرخبال اردوی ترکیه که حامل نظامیان و قومندانان نظامی بود و برای تسلط بر مراکز اصلی کشور به پرواز درآمده بودند، هدف قرار دادند و آنها ساقط کردند.

در ادامه این مقاله آمده است: دلیل وجود پایگاه‌های امریکایی در هر مُـلکی همان است که در ترکیه اتفاق افتاد؛ اینکه جلوی هر کودتایی علیه دولت‌هایی را که در خدمت منافع امریکا هستند، بگیرد؛ درست شاهد همین وضعیت در کشورهای (حاشیه) خلیج (فارس) مانند قطر، عربستان، بحرین، کویت و امارات هستیم.

خلفان پیش از این و زمانی که عبدالفتاح السیسی وزیر دفاع سابق مصر توانست طی کودتایی دولت منتخب محمد مرسی را ساقط کند و خود قدرت را در این کشور در دست بگیرد از این اقدام حمایت کرده بود و در مرکز توجه افکار عمومی قرار گرفت.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار