افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : یادداشت -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 24 سپتامبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

نامۀ شارون به شاه سعودی روابط دیرین را افشا کرد!

%d8%b4%d8%a7%d8%b1%d9%88%d9%86

نامۀ نخست وزیر پیشین رژیم صهیونیستی به عبدالله بن عبدالعزیز، توسط روزنامه صهیونیستی جروزالیم پست افشا شد!
این نامه پرده از روابط دیرین دو رژیم صهیونیستی و سعودی برداشت.
روزنامه الاخبار لبنان به نقل از جروزالیم پست افزود: این نامه در نووِمبر سال 2005 عیسوی نوشته شده و شارون در آن ابراز امیدواری کرده است که عربستان سعودی تحت رهبری ملک عبدالله بتواند از قدرت و نفوذش، کشورهای معتدل در منطقه را برای تقویت فرصت های سازش، ثبات و پیشرفت تشویق کند.
کشورهای معتدل عربی، کشورهائی هستند که در مقابل محور مقاومت ضد صهیونیستی صف آرائی کرده و در راس آنها رژیم سعودی قرار دارد.
نخست وزیر وقت رژیم صهیونیستی در این نامه با بیان اینکه  دست دوستی به سوی سعودی دراز می کند، آورده است: امیدواریم فرصت همکاری و کار با شما را برای تحقق اهداف مشترک خود مانند سازش داشته باشیم.
این روزنامه صهیونیستی با بیان اینکه نامه شارون به شاه سعودی سه ماه بعداز عقب نشینی اسراییل از نوار غزه نوشته شده است، می افزاید: اما شارون سه هفته بعداز ارسال این نامه برای شاه سعودی سکته مغزی کرد.
جروزالیم پست نوشت: این نامه را موشیه پرتز یک یهودی متولد عراق که در خارج اسراییل زنده گی می کرد و با داماد ملک عبدالله روابط نزدیکی داشته، به ریاض برده است.
این روزنامه صهیونیستی با اشاره به  منافع منحصر به فرد بین اسراییل و پادشاهی سعودی در زمان حاضر، افزود: نامه شارون به ملک عبدالله سه سال بعداز ابتکار عمل سازش عربی ( ارائه شده توسط سعودی در سال 2002 در اجلاس سران عرب در بیروت) نوشته شده است و این شایعه را که شارون به این ابتکار سعودی پاسخ نداده است، منتفی می کند.
اسحاق لیفانون سفیر سابق رژیم صهیونیستی در مصر هم می گوید: نامه شارون به ملک عبدالله یک سند مهم تاریخی است و بهترین دلیل است که اسراییل در پشت پرده درصدد بوده تا روند سازش فعال باشد.
جروزالیم پست به نقل از لیفانون افزود: این نامه تاکیدی بر روابط بین اسراییل و سعودی ها است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار