افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : تحلیلی, یادداشت -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 23 جولای , 2016 لینک کوتاه خبر :

ممانعت عربستان از برقراری صلح در یمن

انصار الله یمن

هیئت انصار الله یمن که در مذاکرات کویت حضور دارد با صدور بیانیه ای اقدامات تنش‌زای عربستان سعودی را محکوم کرد.

هیئت یمنی دراین بیانیه تأکید کرد، اقدامات تنش‌زای امروز ایتلاف سعودی-امریکایی علیه یمن و افزایش حملات نظامی در بیشتر ولایاتی این کشور خطرناک است و ایتلاف تا کنون بیش از 75 حمله هوایی انجام داده که در پی آن شمار زیادی از افراد غیر نظامی کشته و زخمی شده‌اند.

در این حملات هوایی همچنین شماری از اعضای کمیته آتش بس و هماهنگی به همراه والی «صعده» که در حال انجام مقدمات میدانی مربوط به فعالیتهای این کمیته بودند هدف قرار گرفتند و زخم برداشتند.

وبگاه خبری «بیروت پرس» راپور داد که ایتلاف سعودی عملیات تجهیز نیروهای خود را در جبه‌های مختلف یمن افزایش و عملیات پاکسازی نظامی وحشیانه ای را علیه همه ساکنان قریه ی «الصراری» واقع در ولایت «تعز» بیشتر کرده است.

هیئت یمنی همچنین تأکید کرد که افزایش فعالیتهای نظامی خطرناک عربستان به منزله نقض آشکار توافق توقف اقدامات خصمانه است که اکنون اجرایی شده است.

به گفته این هیئت، این عملیات همچنین نشان دهنده نبود اراده صادقانه عربستان سعودی برای برقراری صلح در یمن است و نشان میدهد که این کشور سعی دارد مذاکرات جاری صلح در کویت را به شکست منتهی کند و مانع از دستیابی به هر راهکار سیاسی شود.

هیئت یمن همچنین از جامعه بین الملل و سازمان ملل خواست که برای توقف این عملیات هر چه سریعتر وارد عمل شود و همه طرفها شرایط مناسبی را برای گفتگو های صلح فراهم کنند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار