افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : یادداشت -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 17 ژوئن , 2016 لینک کوتاه خبر :

علمای بحرین محکوم کردند

بحرین

علمای بحرین در بیانیه‌ای، اقدامات سرکوبگرانه دولت این کشور علیه ملت و تشکیلات دینی و سیاسی معارض را محکوم کردند.

بر اساس گزارش وبگاه «المنار»، در بیانیه علمای بحرین آمده است: اقدامات اخیر دولت بحرین، اعلام جنگ علیه معارضان سیاسی، اراده و چشم‌اندازهای و آرزوهای ملت و نیز اعلام جنگ علیه وجود دینی و فرهنگی طایفه بزرگوار شیعه در بحرین است.

در ادامه این بیانیه سیاست دولت بحرین «تروریستی» توصیف شده و آمده است که «این افزایش اعمال فشار دیوانه‌وار حکایت از چیزی جز بی‌منطقی، کنار گذاشتن سیاست و انتخاب رویکرد فرقه‌گرایانه در قبال ملتی که مسالمت‌آمیز، حقوق مشروع خود را دنبال می‌کند، ندارد».

علمای بحرین افزودند: اگر نظام حاکم فکر می‌کند که با این اقدامات سرکوبگرانه می‌تواند به تحرکات ملت پایان دهد در اشتباه است، جمعیت الوفاق یک دفتر نیست که بسته شود یا متشکل از اشخاصی نیست که بازداشت شوند بلکه تعبیری از تحرکات ملت، چشم‌اندازهای و اراده آن و نیز تفکر و منطقی است که به اشتراک مردمی و احترام به اراده ملت‌ها احترام می‌گذارد.

درادامه این بیانیه آمده است: جمعیت «التوعیه الاسلامیه» عنوانی برای بیداری اصیل و آزاد اسلامی در بحرین است و دولت نمی تواند این جمعیت را مانند مجلس اسلامی علمای بحرین منحل کند.

علمای بحرین تاکید کردند که تحرکات مسالمت‌آمیز، تحرکاتی مشروع است که توجیهات دینی و انسانی وضاحت خود را دارد و با بستن دفاتر جمعیت‌های سیاسی متوقف نخواهد شد.

هفته جاری تمام دفاتر بزرگترین جمعیت معارض بحرین «الوفاق» توسط آل‌خلیفه بسته شد و همزمان دو جمعیت معارض دیگر به نام «التوعیه الاسلامی» و «الرساله» نیز منحل اعلام شد.

هفته گذشته نیز «نبیل رجب» رییس مرکز حقوق بشر بحرین نیز پس از چند ماه آزادی دوباره بازداشت شد.

پیش از آن نیز محکمه بحرین حکم حبس «شیخ علی سلمان» رییس جمعیت الوفاق را از چهار سال به 9 سال افزایش داد.

طی یک ماه گذشته چندین بحرینی نیز مانند بسیاری از معارضان دیگر با اتهامات تروریستی مواجه شدند تا مانند صدها هموطن دیگرشان از آنان سلب تابعیت شود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار