افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : یادداشت -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 28 آگوست , 2016 لینک کوتاه خبر :

عدم تمایل ترمپ به شفاف سازی یک هشدار است!

ترمپ

به راپور وبسایت تحلیلی پلیتیکو، ترمپ دوست ندارد مردم بدانند تا او چقدر درآمد دارد، چقدر مالیات پرداخت می‌کند و یا چه مقدار به موسسات خیریه کمک می‌کند…

 

وبسایت تحلیلی پلیتیکو با بیان مشکلاتی که ممکن است در زمان ریاست جمهوری برای مردم امریکا پیش بیاید سخنان و سیاست‌های وی را مورد انتقاد قرار داد.

به نقل از پلیتیکو، دونالد ترمپ برای فردی که تمایل ندارد تا اظهارنامه مالیاتی خود را ارائه کند، بهترین گزینه برای مبارزه با فساد در امریکا محسوب می‌شود.

ترمپ دوست ندارد مردم بدانند تا او چقدر درآمد دارد، چقدر مالیات پرداخت می‌کند و یا چه مقدار به موسسات خیریه کمک می‌کند.

روسای جمهور سابق امریکا با بیان و شفاف سازی این گونه موارد مشکلی نداشتند. از زمان ریاست ریچارد نیکسون تمامی نامزدهای جمهوریخواه تحت ذره بین حساب رسی مالی قرار داشتند و اظهارنامه مالیاتی خود را نشر کرده‌اند.

البته نیکسون زمانی این کار را کرد که برای دوره دوم ریاست جمهوری انتخاب شد. اما ترمپ هنوز هم چنین کاری نکرده است.

اکثر سران حزب دموکرات نیز مانند، اوباما، کلینتون، بایدن، سندرز، کارتر، ترومن و روزولت اظهارنامه مالیاتی خود را نشر کرده‌اند.

ترمپ اخیرا درخواست کرده است که وضعیت بنیاد خیریه کلینتون توسط یه مدعی العموم ویژه مورد تحقیق و حسابرسی قرار گیرد. اما در اینجا باید گفت که شاید لازم باشد تا یک مدعی العموم ویژه اظهارنامه مالیاتی ترمپ را نیز مورد حسابرسی قرار دهد.

جمهوریخواهان حالا دیگر یک نامزد در انتخابات دارند که توسط یک حلقه داخلی حمایت می‌شود. آن‌ها برای ترمپ سخرانی‌های حرفه‌ای طراحی می‌کنند و سعی می‌کنند در جذب مخاطبان ترمپ موفق باشند.

ترمپ همواره در سخنرانی‌هایش از مردم امریکا درخواست می‌کند که به او یک فرصت بدهند.

او همواره می‌گوید: «آیا چیز دیگری برای از دست دادن دارید؟ اگر شما در امریکا جزو اقلیت‌ها محسوب شوید احتمالا در ناامیدی، بی‌چارگی و فقر زنده گی می‌کنید.»

بنابراین می‌توانید ریسک این جریان را بپذیرید و به ترمپ رای بدهید تا ببینید او کار را از این خراب تر می‌کند یا یهتر.

ترمپ در سخنرانی اعلان نامزدی خود در 16 جون گفت: «زمانیکه مکزیک مردم خود را به امریکا می‌فرستد بهترین افراد خود را نمی‌فرستند، آن‌ها شبیه شما مردم امریکا نیستند. مکزیک افرادی را به اینجا می‌فرستد که مشکلات زیادی دارند و این مشکلات را با خود به این کشور می‌آورند. آن‌ها مواد مخدر و جرم و جنایت را وارد امریکا می‌کنند. آن‌ها متجاوز محسوب می‌شوند، البته برخی از آن‌ها افراد خوبی هستند.»

به نظر می‌رسد زمانی که یک نامزد علاقه ندارد تا اظهارنامه مالیاتی اش را نشر کند یک جای کار می‌لنگد!

اگر می‌خواهید شب‌ها با ترس و لرز به سَرَک‌ها بروید، اگر از تجاوز و سرقت و قاچاق مواد مخدر در محلی که در آن زنده گی می‌کنید می‌ترسید تنها به ترمپ رای بدهید.

ترمپ ادعا می‌کند که: «هیلاری کلینتون توانایی روانی و جسمانی برای مبارزه با داعش را ندارد.»

«برای مبارز با جنایت و گروه تروریستی و افراطی داعش و برای رونق دادن به تجارت در امریکا شما نیازمند انرژی و قوای جسمانی بالایی هستید که هیلاری این فاکتورها را در خود ندارد.»

ترمپ یک داکتر نیست که بتواند چنین تفسیری ارائه دهد ضمن اینکه طب که وضعیت جسمانی ترمپ را تایید کرده است بسیار عجیب رفتار کرده زیرا ترمپ را در حدود 5 دقیقه معاینه کرده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار