افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : یادداشت -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 16 جولای , 2016 لینک کوتاه خبر :

سوریه آزاد و مقاوم باقی خواهدماند

سوریه

«محمد یوسف»، اندیشمند مصری اظهار داشت که بزرگی انفجارهای اخیر در عراق از حجم بالای توطیه‌ها علیه این کشور خبر داده و سیاستمداران عراقی همدست با امریکا برای اجرای این توطیه ها را رسوا کرد.

یوسف گفت: از زمانی که امریکا، استعمارگران غربی، صهیونیسم جهانی، ترکیه و رژیم‌های مرتجع عربی به عراق هجوم آوردند از هیچ اقدامی در به تاراج بردن ثروت‌های عراق، دومین کشور کلان تولید کننده تیل در جهان، کوتاهی نکردند و هر نقشه‌ای برای تجزیه عراق به چند کشور کوچک طائفه‌ای طراحی کردند تا منافع عبری-عربی تامین شود.

وی افزود: عراق و اردوی این کشور باید گروه‌های تکفیری و مزدوری را که هیزم به آتش فتنه طائفه‌ای در عراق انداخته و در راستای نقشه صهیونیستی-امریکایی برای ضربه زدن به منطقه تلاش می‌کنند، متوقف کند.

اندیشمند مصری با بیان اینکه سوریه نیز طی سال‌های اخیر با مشکل مشابه تروریزم در عراق مواجه است، تاکید کرد: بغداد و دمشق باید با همراهی یکدیگر مزدوران صهیونیسم را که با ریختن خون عراقی‌ها و سوری‌ها برای تجزیه منطقه زمینه‌سازی می‌کنند شکست بدهند.

یوسف درباره سفر نتانیاهو به کشورهای افریقایی گفت: نتانیاهوی جنایتکار پس از تلاش بسیار و تمهیدات طولانی توانست به افریقا برود این صهیونیست‌ها هستند که در حال ساخت سد النهضه بر روی رود نیل هستند آنها همچنین جنوب سودان را از شمال آن جدا کرده و همچنین کشورهای همجوار رود نیل را تهدید به بستن آب این رود و تحریم آن می‌کنند چرا که صهیونیست‌ها از قبل از 30 سال پیش با قدرت در افریقا حضور دارند.

وی افزود: از زمان امضای توافقنامه ننگین کمپ دیوید، تلاش‌ها و نقشه‌ها برای تجزیه منطقه بیش‌تر شده و چهره مزدوران و خائنان به امت عربی رسوا شده به گونه‌ای که کشورهای حامی مقاومت که در برابر رژیم صهیونیستی و طرفداران آن ایستاده‌اند مورد هدف قرار می‌گیرند بنابراین باید همگی علیه هر گونه عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی باشیم.

اندیشمند مصری درباره اوضاع سوریه و رویارویی آن با توطیه‌ها علیه منطقه و گروه‌های تروریستی گفت: بر اساس پلانی که برای سوریه ریخته شده بود قرار بود نظام دمشق یک ماه پس از سقوط لیبیا، ساقط شود، اما مثلث ارو، ملت و دولت سوریه با سرکوب خائنان و مزدوران نقشه اربابان آنها را نقش بر آب کرد .

وی تاکید کرد: طی مدت اخیر در حلب شاهد شکست روزانه تروریست‌ها هستیم تا خواب گردانندگان آنها برای سقوط این شهر تعبیر نشده و در نهایت سوریه، مُـلکی آزاد و مقاوم باقی بماند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار