افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : یادداشت -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 31 می , 2016 لینک کوتاه خبر :

حکومت الجزایر ملت خود را به ذلت و خفت کشانده است

الجزایر

 

صالح سواکر گفت: رژیم کنونی با ارتکاب فساد و ظلم و جنایت بذر آفاتی را در زندگی الجزایری‌ها کاشته که از بین بردن آن زمان درازی می‌برد.

نامزد سابق ریاست جمهوری الجزایر اوضاع در کشورهای عربی را نیز تحت سلطه قدرت‌های بیگانه خواند و گفت: غربی‌ها در حال بهره برداری از تفرقه بین کشورهای عربی برای تامین منافع خویش هستند.

«صالح سواکر»، نامزد سابق انتخابات ریاست جمهوری الجزایر، اوضاع عمومی در کشورش را به بازار اجناس چینی توصیف کرد که هیچ چیز ارزشمندی در آن یافت نمی‌شود.

وی با بیان اینکه حکومت الجزایر ملت خود را به ذلت و خفت کشانده است، گفت: رژیم کنونی با ارتکاب فساد و ظلم و جنایت بذر آفاتی را در زندگی الجزایری‌ها کاشته که از بین بردن آن زمان درازی می‌برد.

سواکر در خصوص پیامدهای کاهش قیمت نفت در بازارهای بین المللی گفت: نظام سیاسی الجزایر از این بحران متاثر نمی‌شود، چرا که به راه‌های جایگزینی برای کسری بودجه خود اتکا کرده که مهم‌ترین آن اعمال مالیات‌های اضافی بر باشنده گان الجزایری یا بالا بردن قیمت کالاهای مصرفی و حتی بنزین است.

سیاستمدار الجزایری برگزاری انتخابات ریاست جمهوری زودهنگام در کشورش را بسیار بعید خواند و گفت: عبدالعزیز بوتفلیقه رییس جمهور کنونی الجزایر تا زمانی که فردی از اطرافیان خود را روی کار نیاورد در قدرت باقی خواهد ماند.

وی فرضیه موروثی شدن قدرت در الجزایر و واگذاری قدرت به سعید بوتفلیقه برادر رییس جمهور کنونی را نیز رد نکرد و گفت: او از مفسدان کلان اقتصادی در الجزایر است.

سواکر در خصوص بازگشت «شکیب خلیل»، وزیر نفت اسبق الجزایر به این کشور و شایعات درباره احتمال واگذاری قدرت به وی گفت: این شایعات بازی مافیای داخل و خارج الجزایر و برای سنجش افکار عمومی الجزایر است در حالی که رییس جمهور شدن شکیب خلیل بسیار بعید است و انتظار می‌رود که رییس جمهور آتی ناشناخته باشد.

وی در عین حال احتمال محاکمه خلیل را که حکم جلبش از سوی دادستانی کل الجزایر به اتهام دریافت رشوه صادر شده است، بعید دانست.

سواکر درباره تنش دیپلماتیک بین فرانسه و الجزایر گفت: این جنجال رسانه‌ای تنها برای تظاهر به پایان دوره زمامداری و استعمار فرانسه بر ملت الجزایر است در حالی که تنها قصد گمراه کردن ملت را دارند.

انتشار عکس عبدالعزیز بوتفلیه، رییس جمهور الجزایر در روزنامه فرانسوی لوموند به علت رسوایی اسناد پاناما در حمل ماه گذشته تنش دیپلماتیک میان دو کشور را به همراه داشت و به دنبال آن، الجزایر سفیر فرانسه در این کشور را احضار کرد.

نامزد سابق ریاست جمهوری الجزایر اوضاع در کشورهای عربی را نیز تحت سلطه قدرت‌های بیگانه خواند و گفت: غربی‌ها در حال بهره برداری از تفرقه بین کشورهای عربی برای تامین منافع خویش هستند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار